Reklama

Zadowoleni z sytuacji materialnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zadowoleni z sytuacji materialnej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z miejsca zamieszkania najbardziej zadowoleni są mieszkańcy województw: małopolskiego, wielkopolskiego, podlaskiego i podkarpackiego; najmniej - mieszkańcy łódzkiego. Tak wynika z raportu GUS „Regionalne zróżnicowanie jakości życia w 2018 roku”. Dolny Śląsk w środku stawki.

GUS także bada jak ubóstwo powiązane jest z regionem Polski. Najczęściej ubóstwem dochodowym były dotknięte gospodarstwa domowe w woj. lubelskim. Znacznie wyższy od średniej krajowej odsetek ubogich gospodarstw domowych odnotowano także w woj. podkarpackim, podlaskim i warmińsko-mazurskim (18-19 proc.). Najrzadziej ubóstwa dochodowego doświadczały gospodarstwa domowe w woj. mazowieckim (9 proc.). Wskaźniki niższe od średniej krajowej zaobserwowano jeszcze w województwach: śląskim, dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim i pomorskim (10-11 proc.). Uzupełnieniem obrazu zróżnicowania sytuacji dochodowej są dane dotyczące subiektywnych ocen gospodarstw domowych na temat własnej sytuacji finansowej. W pierwszej połowie 2018 r. ze swojej sytuacji finansowej, w tym z dochodów, zadowolonych było 42 proc. mieszkańców Polski w wieku 16 lat i więcej, czyli o 5 pkt proc. więcej niż w 2015 r. Najrzadziej zadowoleni ze swojej sytuacji finansowej byli mieszkańcy województwa łódzkiego (tylko 33 proc. zadowolonych) oraz województw podkarpackiego, lubelskiego i podlaskiego (36-37 proc.). Najwyższe wartości wskaźnika zadowolenia z tego aspektu jakości życia zaobserwowano natomiast w województwach: dolnośląskim (48 proc.), pomorskim (47 proc.) i śląskim (46 proc.). Badanie spójności społecznej GUS przeprowadził w maju 2018 r. W badaniu wzięło udział ponad 14 tys. gospodarstw domowych. Odpowiedzi na pytania udzieliło ponad 13 tys. osób w wieku 16 lat i więcej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy