Reklama

Zadeklarowali 80 mieszkań

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zadeklarowali 80 mieszkań - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Michał Piszko i Bogdan Haławin, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Kłodzku, podpisali list intencyjny w sprawie wybudowania 80 mieszkań.

Budynki z czynszówkami mają stanąć przy ul. Warszawa Centrum. - List intencyjny zapoczątkuje drogę do budowania w Kłodzku mieszkań komunalnych, na które mamy już przygotowaną nieruchomość przy ul. Warszawy Centrum. Chciałbym zaznaczyć, że mieszkania będą powstawać w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego, czyli czynszowego i w oparciu o ustawę o formach popierania budownictwa mieszkaniowego - mówił burmistrz Piszko. - Spółdzielnia, jako instytucja doświadczona w zarządzaniu obiektami, będzie nam pomagała. Zgodnie z treścią podpisanego listu intencyjnego będzie także poszukiwała formy sfinansowania inwestycji – zaznaczył. W jej ramach planowane jest wybudowanie 80 mieszkań pod klucz. Termin realizacji oraz koszty nie są jednak jeszcze znane. - Cykl inwestycyjny trwa ok. 1,5 roku od momentu przygotowania dokumentacji. W 70 proc. inwestycja zostanie sfinansowana z preferencyjnej pożyczki na dogodnych warunkach, które udziela Bank Gospodarstwa Krajowego – wyjaśnił Bogdan Haławin, prezes SM w Kłodzku. Zarząd spółdzielni uzyskał zgodę na podpisanie listu intencyjnego od rady nadzorczej. Docelowo przyzwolenie będzie musiało zostać wyrażone podczas walnego zgromadzenia. Ostatnie mieszkania kłodzka spółdzielnia wybudowała w 2002 roku w Polanicy-Zdroju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy