Reklama

Za śmieci jak za zboże

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Za śmieci jak za zboże - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Horrendalne podwyżki za wywóz odpadów. Najbardziej po kieszeni dostaną wielodzietne rodziny, bo znikną ulgi na piąte i kolejne osoby w gospodarstwie domowym.

Nowe wyższe stawki radni miejscy przegłosowali w marcu. W czerwcu musieli uchwałę zmienić. Niestety na niekorzyść ludzi, bo wykreślono z dokumentu zapisy o zniżkach. Już w marcu drastyczne podwyżki zaniepokoiły radnego Dariusza Piotrowskiego, który zgłosił wtedy wniosek o zdjęcie uchwały z porządku obrad. Radni popierający burmistrz Surmę odrzucili jednak jego wniosek. - Bardzo wielu mieszkańców gminy po prostu nie płaci za śmieci. To grupa szacowana na kilka tysięcy. Podwyżki uderzą w tych, którzy płacą. Najbardziej po kieszeni dostaną rodziny wielodzietne, bo najpierw zniżkę na piątą i kolejne osoby w rodzinie bardzo okrojono (opłata za piątą i kolejne osoby z 2 zł wzrosła do 10 lub 13 zł w zależności od tego, czy rodzina segreguje śmieci, czy nie – przyp. red.), a teraz w ogóle tę zniżkę – po interwencji nadzoru prawnego wojewody – wykreślono - zauważa radny Piotrowski. - Powinniśmy uszczelnić system pobierania opłat za śmieci i doprowadzić do sytuacji, że wszyscy będziemy płacić. Wtedy podwyżki nie będą musiały być tak drastycznie, na poziomie 40, czy 100 procent – dodaje radny. Zapłacisz dużo więcej 4-osobowa rodzina mieszkająca w gminie Bystrzycy Kłodzka będzie płacić dużo więcej za wywóz odpadów komunalnych. Wszystko dlatego, że podniesiono stawki. Poza tym na zniżki nie mogą liczyć rodziny wielodzietne oraz ci, którzy zdeklarowali, że mają kompostowniki. >> 4-osobowa rodzina płaciła dotychczas miesięcznie • 80 zł • 54 zł - jeśli śmieci były segregowane • 44 zł - jeśli były segregowane i kompostowane we własnym zakresie >> 4-osobowa rodzina będzie płaciła • 104 zł (podwyżka o 30 proc.) • 80 zł – jeśli śmieci będą segregowane (wzrost o 48,1 proc.) >> 6-osobowa rodzina płaciła dotychczas miesięcznie • 84 zł (4 x 20 zł plus za kolejne dwie osoby po 2 zł) • 58 zł - jeśli śmieci były segregowane • 48 zł - jeśli były segregowane i kompostowane we własnym zakresie >> 6-osobowa rodzina będzie płaciła • 156 zł (wzrost o 85,7 proc.) • 120 zł - jeśli śmieci będą segregowane (wzrost o 106,8 proc.)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy