Reklama

Z utrudnieniami do czerwca

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Z utrudnieniami do czerwca - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do czerwca nic się nie zmieni. Podróżni muszą liczyć się z utrudnieniami jeżdżąc koleją na trasie Jedlina Górna-Wałbrzych Główny, gdzie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Wszystko przez remont ponad 100 letniego tunelu kolejowego.

Prace prowadzone są w tunelu na trasie Wałbrzych Główny-Jedlina Zdrój, a z utrudnieniami muszą się liczyć także podróżni, którzy do Wałbrzycha chcą dojechać z Kłodzka i Nowej Rudy. - Po zbadaniu stanu tunelu kolejowego pod Małym Wołowcem, na linii Kłodzko – Wałbrzych, określony został zakres i technologia naprawy obiektu. Prace planowane są do czerwca. Utrzymana zostanie dotychczasowa organizacja ruchu pociągów - informuje Bogdan Ząbek z PKP Polskie Linie Kolejowe. Wewnętrzna, kamienno-ceglana obudowa tunelu na długości kilkunastu metrów, w miejscach uszkodzeń tj. spękań i odspojeń, zostanie usunięta. Wykonana zostanie nowa obudowa. Wewnątrz tunelu stopniowo, dla uzyskania odpowiedniej wytrzymałości, będą nakładane kolejne betonowe warstwy. Proces jest czasochłonny i będzie prowadzony etapami. Usuwanie odspojonych fragmentów obudowy i wykonanie nowych warstw obudowy wraz z dodatkowymi pracami wstępnie planowane jest do czerwca. 2018 rok i dziś W 2018 r. w tunelu na trasie Wałbrzych Główny – Jedlina Zdrój wykonane zostały prace związane z wymianą toru. Rozpoczęły się też prace przy spoinowaniu i wypełnianiu ubytków w ceglanej obudowie wewnątrz obiektu. - W ramach tej części zadania zlecono wykonanie opinii dotyczącej wybranych odcinków konstrukcji tunelu - przyznaje Bogdan Ząbek. - Na podstawie uzyskanej oceny określono zakres prac. Tunel pod Małym Wołowcem to obiekt, który ma ponad sto lat, dlatego przy pracach wykorzystywane są opinie specjalistów - dodaje. Do 9 grudnia na trasie pomiędzy Wałbrzychem Głównym, a Głuszycą funkcjonowała zastępcza komunikacja autobusowa. Od 9 grudnia pociągi pasażerskie dojeżdżają już od strony Kłodzka do przystanku Jedlina Górna. Zastępczą komunikację autobusową ograniczono do krótkiego odcinka pomiędzy Wałbrzychem Głównym, a przystankiem w Jedlinie Górnej. Tak miało być do 9 marca, ale ze względu na dodatkowe prace termin ten przesunięto na czerwiec.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy