Reklama

Z potrzeby serca

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Z potrzeby serca - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Charytatywny remont mieszkania dla Justyny z Bystrzycy Kłodzkiej, samotnej matki dwóch córeczek dobiega końca. 19 września ruszyła zbiórka charytatywna na zakup materiałów wykończeniowych.

Wszystko zaczęło się 7 stycznia, kiedy pani Justyna i jej córki musiały opuścić mieszkanie. Powodem był konkubent pani Justyny, który nadużywał alkoholu i znęcał się nad rodziną. Sytuacja finansowa i zdrowotna bystrzyczanki była bardzo trudna. Przygarnęła ją siostra Anna. Jednak to mieszkanie wymagało generalnego remontu. Poważne zagrożenie dla zdrowia i życia stanowiła instalacja elektryczna – córka pani Justyny została porażona prądem już pierwszego dnia po przeprowadzce. Aktywista na start Wtedy znajomy pani Justyny skontaktował się z Emiele Emieńczyk, elektrykiem i lokalnym aktywistą z Bierkowic, który od razu zabezpieczył instalację. - Razem z Anną, główną najemczynią, podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu akcji charytatywnej, aby mieszkanie wyremontować – opowiada Emiele Emieńczyk. - Została uruchomiona pierwsza zrzutka w sieci na materiały. Remont wykonuję sam, charytatywnie, nie pobierając za to wynagrodzenia – dodaje. Z pomocą przyszły Toruńska Fundacja Nie Tylko Matka Polka oraz lokalna działaczka i aktywistka, Małgorzata Aleksandra Musiałek. Mało pieniędzy Pierwsza zrzutka finansowa zakończyła się uzbieraniem 550 zł z potrzebnych 10 tys. Większy efekt finalny dała zbiórka materiałów remontowych. Panie Justyna i Ania pragną gorąco podziękować instytucjom, osobom i firmom, za udzieloną pomoc, podarowane materiały i współpracę w trakcie trwania akcji (lista w ramce). Dzięki nim udało się dużo zrobić. Wymieniono całą instalację elektryczną; zamontowano nową instalację wody ciepłej i zimnej; przebudowano ściany działowe między pomieszczeniami przedpokoju i kuchni; położono nowe tynki w pokoju i kuchni oraz nową podłogę w kuchni; wydzielono osobne pomieszczenie łazienki z brodzikiem; częściowo wykończono już kuchnię. Potrzebne 4 tysiące W sobotę, 19 września, ruszyła druga zbiórka finansowa na materiały wykończeniowe. W sieci dostępna jest pod linkiem: pomagam. pl/gg6y8fww. Potrzebne jest 4 tys. zł. Na razie udało się uzbierać 440 zł (stan na 30 września). - To niewiele, a będę mógł zakończyć remont i Justyna i Anna zamieszkają w normalnych warunkach – apeluje Emiele Emieńczyk. Dokumentacja jego prac dostępna jest na kanale You Tube: Emi Hydro-Elektro. Lista DARCZYŃCÓW Bystrzyczanki dziękują tym osobom, firmom i instytucjom > Fundacja Nie Tylko Matka Polka > Małgorzata Aleksandra Musiałek > Centrum Panelowemu Mój Dom w Nowej Rudzie - Słupcu > Hurtownia Silva w Nowej Rudzie > Hurtownia Elektron w Nowej Rudzie > Firmie Ultrament w Środzie Wielkopolskiej > Hurtownia Elektra w Kłodzku > Hurtownia Elektro – partner w Kłodzku > Hurtownia Kaczmarek w Kłodzku > Hurtownia Elstar w Kłodzku > Wszystkim darczyńcom prywatnym

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy