Reklama

Wyprawki dla trzylatków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wyprawki dla trzylatków - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po sukcesie projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce, Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpocznie się już wrześniu. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla...” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. - W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa, jaką jest biblioteka – informuje Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki w Ołdrzychowicach. Wyprawki dla trzylatków można odebrać w prawie 3 tys. bibliotek na terenie całej Polski, w tym także Biblioteka Gminy Kłodzko. W ramach tegorocznej akcji planujemy rozdać około 100 tys. wyprawek. Szczegółowe informacje u bibliotekarzy Biblioteka centralna w Ołdrzychowicach: Małgorzata Ostrowska, tel. 74 868 92 07 Filia w Bierkowicach: Bogumiła Płoskonka, tel. 518 669 576 Filia w Jaszkowej Górnej: Agata Maślanka, tel. 74 868 76 13 Filia nr 1 w Krosnowicach: Stanisława Wyspiańska-Skawina, tel. 74 868 54 42 Filia nr 2 w Krosnowicach: Małgorzata Pilipaka, tel. 74 814 34 55 Filia w Starym Wielisławiu: Ewa Włosek, tel. 74 868 27 35 Filia w Szalejowie Górnym: Monika Fedak, tel. 74 868 71 28 Filia w Wojborzu: Małgorzata Kłonowska, tel. 74 871 42 91 Filia w Wojciechowicach: Izabela Mucha, tel. 74 867 80 78 Filia w Żelaźnie: Romana Szczerbień, tel. 74 868 90 6

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy