Najmniejszych problemów z emeryturą, rentą czy „czternastką” nie mają ci klienci, którym ZUS przelewa pieniądze na bankowe konto. Są one wypłacane także na terenach dotkniętych powodzią - na bieżąco. W innej sytuacji są ci, którzy zamiast bankowego konta – wybrali pocztowy przekaz.
Ci klienci muszą czekać na wizytę listonosza lub odebrać swój przelew na poczcie. także na terenach popowodziowych wraz z pocztą staramy się, żeby pieniądze dostawali bez zakłóceń – mówi regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku Iwona Kowalska-Matis.
Zdecydowana większość seniorów już dostaje świadczenia z ZUS na konto w banku, co ułatwia transfer pieniędzy także w kryzysowych sytuacjach. Obecnie około 85 proc. emerytów w ZUS otrzymuje emeryturę bezpośrednio na rachunek bankowy.
Niestety nadal część naszych świadczeniobiorców woli otrzymywać pieniądze w gotówce tymczasem bankowe konto to nie tylko gwarancja terminowości, ale także bezpieczeństwa pieniędzy
– dodaje Kowalska-Matis.
Jak to wygląda na Dolnym Śląsku?
W 2024 roku 86,7 procent dolnoślązaków, którzy dostają pieniądze z ZUS – wybrało bankowe konta. Najwięcej takich decyzji podjęli mieszkańcy województwa opolskiego 90,3 procent.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.