Reklama

Wykładowcy PWSZ w Nysie szkolą pracowników firmy Donaldson Polska ze Skarbimierza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Donaldson Polska Sp. z o. o. to znany w świecie producent filtrów i dostawca rozwiązań filtracyjnych, z którym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie podpisała w ubiegłym roku umowę o współpracy.

Donaldson w Skarbimierzu rozpoczął produkcję filtrów w 2015 r. Obecnie zatrudnia około 400 pracowników, docelowo będzie ich jednak ok. 1000. We wrześniu tego roku Firma Donaldson zainicjowała projekt pod nazwą Akademia Technika, którego celem jest podniesienie poziomu wiedzy, kwalifikacji i umiejętności zawodowych kadry technicznej pracującej na liniach produkcyjnych, ale również w obszarach logistyki, utrzymania ruchu czy jakości. Projekt dotyczy przeprowadzenia cyklu szkoleń z zakresu czytania i analizy dokumentacji technicznej, podstaw mechaniki i budowy maszyn, prewencyjnych przeglądów maszyn, obsługi przyrządów pomiarowych oraz statystycznej kontroli procesów. Szkolenia mają formę zajęć teoretycznych i praktycznych. Do współpracy przy realizacji tego projektu firma Donaldson zaprosiła PWSZ w Nysie. Wykładowcy z Wydziału Nauk Technicznych, reprezentujący kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji wspólnie ze specjalistami firmy Donaldson, przeprowadzili już pierwszy cykl szkoleń dla grupy 14 pracowników zakładu produkcyjnego w Skarbimierzu k/Brzegu. W założeniach projektu jest przeprowadzenie 6 edycji szkoleń i przeszkolenie w ramach Akademii grupy 90 Techników Produkcji, Logistyki, Utrzymania Ruchu i Jakości. Wydarzenie to wejdzie również na stałe w plan szkoleń Donaldsona i będzie organizowane cyklicznie. Przedsięwzięcie to jest kolejnym bardzo dobrym przykładem współpracy PWSZ w Nysie z otoczeniem biznesowym. Poza zaproszeniem do udziału w tym projekcie, firma Donaldson Polska Sp. z o.o. jest również zainteresowana przyjmowaniem studentów PWSZ w Nysie na praktyki oraz wspieraniem Uczelni w realizacji procesu kształcenia przyszłych inżynierów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy