Wygrana Doralu

Opublikowano:

Wygrana Doralu - Zdjęcie główne

WiadomościZawodnicy Doralu Nysy Kłodzko pewnie pokonali MKS Skierniewice 96:68 dając srogą lekcję gry w koszykówkę rywalom.

Doralowcy dosłownie zdeklasowali MKS będąc o klasę lepszą drużyną w każdym elemencie gry przez cały mecz. Chyba nikt nie spodziewał się tak wysokiego zwycięstwa kłodczan. Trener gości oraz zawodnicy na ławce byli dość mocno zaskoczeni gdy od samego początku obserwowali dominacje Doralu, a zarazem bezradność swojej drużyny, kibice na trybunach przecierali oczy ze zdumienia podziwiając grę naszej drużyny.

W tym meczu za grę należy pochwalić wszystkich naszych zawodników. Na linii rzutów za "trzy" kolejny raz brylował Artur Grygiel wykonując swoje próby z 100% skutecznością, efektownymi rajdami pod kosz popisywał się Michał Weiss zdobywca 28pkt, zarazem zostając zawodnikiem spotkania. Jakiekolwiek emocje w tym meczu panowały tylko w pierwszej połowie kiedy to na samym początku goście próbowali dotrzymać kroku naszej drużynie, lecz pod koniec I kwarty odskoczyliśmy na kilkunastopunktowe prowadzenie, które później już systematycznie powiększaliśmy, na przerwę schodziliśmy prowadząc różnicą 20 punktów.

Druga połowa była tylko formalnością, goście próbowali podjąć rozpaczliwą pogoń jednak bezskutecznie, a my nie forsując tempa spokojnie dogrywaliśmy mecz do końca.  Zwycięstwo mogłoby być jeszcze bardziej okazałeale w końcowej fazie meczu trener Doralu Tomasz Włodowski postanowił dać szansę gry wszystkim zmiennikom.

Swój debiut na parkietach II ligi zaliczył Krystian Szymczyk. Jest to już piąte zwycięstwo z rzędu kłodzkiej drużyny. Już za tydzień czeka nas kolejny ciężki mecz, tym razem na wyjeździe zmierzymy się z WKK Wrocław.

DORAL NYSA KŁODZKO 96:68 MKS SKIERNIEWICE

( 29:20, 25:14, 21:18, 21:16)

Doral: M. Weiss 28(1), A. Grygiel 22(6), M. Lepczyński 13(1), M. Lipiński 7, M. Kowalski 7(1), M. Płatek 6, R. Urlich 4, Cz. Radwański 3(1), D. Obrzut 3, J. Kurowski 3(1)

MKS: P. Czaplicki 15, R. Jarosz 12(1), Ł Mąkolski 9(1), A El-Ward 8, M. Wójcik 8(1),  J. Zieliński 5, M. Gajda 5, M. Matecki 4, R. Kowalski 2