Do spisu wyborców może być dopisany wyborca, którego nazwisko zostało pominięte w spisie wyborców lub który opuścił szpital albo zakład karny. Do głosowania upoważnia wylegitymowanie się dokumentem tożsamości ze zdjęciem.
Wyborca otrzymuje 4 karty do głosowania: białą – wybory do rad gmin, żółtą – do rad powiatów, niebieską – do sejmików województwa, różową – na wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.
W gminach do 20 tys. mieszkańców głosowanie odbywa się poprzez postawienie znaku X przy nazwiskach najwyżej tylu kandydatów do rad gmin (mogą być z różnych list wyborczych), ilu radnych wybiera się w danym okręgu wyborczym. W gminach powyżej 20 tys. mieszkańców, a także na listach do rad powiatów i sejmików wybieramy tylko jednego kandydata jednego komitetu.
Na listach kandydatów na stanowisko wójta, burmistrza lub prezydenta miasta stawiamy jeden znak X przy nazwisku tylko jednego kandydata.
Należy zachować szczególną uwagę podczas głosowania, gdyż wyborca nie może nanosić żadnych poprawek lub uzupełnień.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.