Reklama

Wtargnęli do magazynu

Opublikowano: pt, 22 gru 2017 11:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <p><span style="text-align: justify;">Zobacz jak 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej poradził sobie z </span><span style="text-align: justify;">nieznanymi sprawcami, którzy wtargnęli do oddziałowego magazynu uzbrojenia</span></p>

Zgodnie z „Planem zasadniczych przedsięwzięć 22 kbpg” w dniu 20 grudnia br. w 22. Karpackim Batalionie Piechoty Górskiej przeprowadzone zostało szkolenie z pozorowanym naruszeniem systemu ochrony z udziałem służb dyżurnych, sił ochronnych SUFO oraz sił mogących udzielić pomocy i wsparcia m.in. Żandarmeria Wojskowa i Policja. W szkoleniu udział wzięli żołnierze i pracownicy RON 22 kbpg, WKU, 2 WOG, WŁ, ŻW i WPP. Kierownik zajęć kpt. Tomasz Cichecki wprowadził w temat szkolenia, a następnie mł. chor. Sławomir KURZEJA przystąpił do narracji obserwowanych przez uczestników szkolenia działań.  Tym razem, w zaplanowanym scenariuszu, nieznani sprawcy wtargnęli do oddziałowego magazynu uzbrojenia. Do działania przystąpiły służby dyżurne, SUFO, patrol interwencyjny, służby medyczne oraz funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej. Po bardzo sprawnie przeprowadzonej interwencji napastnicy zostali zatrzymani i doprowadzeni do pojazdów Policji, a magazynierowi służby medyczne udzieliły pomocy medycznej. Celem przeprowadzonego szkolenia było wyczulenie służb dyżurnych i ochronnych SUFO na przypadki nieuprawnionego wejścia osób postronnych na chronione obiekty wojskowe oraz wyeliminowanie błędów popełnianych w chwili realnego zagrożenia.

 

22kbpg

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy