Reklama

Wstąp do weekendowego wojska

Opublikowano: śr, 10 cze 2020 13:00
Autor:

Wstąp do weekendowego wojska  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej odnotowuje w ostatnim czasie dużo większe zainteresowanie, niż przed kryzysem. Niestety w związku ze zmianą modelu funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy nie było możliwości rozpoczęcia służby.

- Wszystkich zainteresowanych służbą w WOT zachęcamy do złożenia wniosku w Wojskowych Komendach Uzupełnień bądź wypełnienia deklaracji drogą e-mailową. Ochotnicy, którzy chcą zostać żołnierzami WOT, powinni przesłać swoją deklarację na adres: rekrutacjaWOT(at)mon.gov. pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, nr telefonu, adres e-mail, wskazać WKU właściwe dla miejsca zameldowania oraz podać informację, czy jest się żołnierzem rezerwy. Zadeklarowane osoby otrzymają stosowne informacje o sposobie dalszego postępowania – informuje Renata Mycio, ofi cer prasowa dolnośląskich terytorialsów. Ochotnicy mogą też składać wnioski w swoich macierzystych, właściwych do miejsca zamieszkania WKU. Na Dolnym Śląską znajdują się cztery Wojskowe Komendy Uzupełnień: w Głogowie, Kłodzku, Bolesławcu i Wrocławiu. - Najbliższe szkolenie podstawowe czyli tzw. „szesnastka” odbędzie się 3-18 lipca, natomiast szkolenie wyrównawcze dla rezerwistów tzw. „ósemka” przeprowadzona zostanie 11-18 lipca. Dla wszystkich zainteresowanych tymi szkoleniami jest to ostatni moment na załatwienie niezbędnych formalności – informuje kpt. Renata Mycio. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa spowodowała, że Wojska Obrony Terytorialnej 6 marca włączyły się do działań związanych z walką z pandemią COVID-19. Od 18 marca WOT prowadzi ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. W ramach „Odpornej Wiosny” terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorządy, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem. W Wojskach Obrony Terytorialnej służy już 25 tys. żołnierzy. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej https://terytorialsi.wp.mil. pl/ a także na Facebooku https:// www.facebook.com/Terytorialsi/ bądź w 16 Dolnośląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy