Reklama

Wracają kontrole graniczne

Opublikowano: śr, 6 lis 2013 12:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 19. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych


19. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych

Od 8 do 23 listopada 2013 r. na granicach wewnętrznych UE, w tym na granicy z Republiką Czeską wracają kontrole graniczne na kierunku wjazdowym do RP. Powodem jej przywróceni a jest konieczność zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa podczas 19. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych.

- Kontrola zostanie przywrócona na odcinkach granicy państwowej z Republiką Czeską, Republiką Federalną Niemiec, Republiką Litewską i Republiką Słowacką oraz na morskim odcinku granicy państwowej i w lotniczych przejściach granicznych. Powodem jest konieczność zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa podczas Konferencji Klimatycznej, która odbędzie się w Warszawie w dniach od 11 do 22 listopada. Wprowadzana regulacja oznacza nie tylko możliwość kontrolowania osób przekraczających granicę, ale również przeciwdziałania wjazdowi do Polski osób, które mogą zakłócić porządek publiczny lub w inny sposób stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. - informuje por. SG Renata Sulima, Rzecznik Prasowy, Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.Działania Straży Granicznej w ramach tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej zostaną dostosowane do realnego stopnia zagrożenia.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy