Reklama

WOŚP podsumowany

Opublikowano: sob, 2 lut 2013 09:28
Autor:

WOŚP podsumowany - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatecznie zbiórka trwała do końca stycznia. Ile pieniędzy zebrano ostatecznie w Kłodzku? 


55 778,95 zł - tyle zebrano podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kłodzku. Przeczytaj podsumowanie Bogusławy Petreckiej, szefowej sztabu WOŚP przy Szkole Podstawowej nr 6

Mimo, że 21. Finał WOŚP odbył się ponad 3 tygodnie temu, jednak podsumowanie całej akcji trwało do końca stycznia. W tym roku zbieraliśmy i dla najmłodszych, i dla najstarszych. Dzisiaj mogę już poinformować mieszkańców Kłodzka, jaką imponującą kwotę zebraliśmy dzięki wielkiemu SERCU ludzi dobrej woli. 13 stycznia do puszek wolontariuszy i podczas licytacji zebraliśmy ponad 54 tys. złotych. Ale to nie wszystko. Jeszcze po dniu Finału wpływały do kłodzkiego sztabu wpłaty, np. ze szkół, gdzie uczniowie organizowali różnorodne imprezy, z których dochód postanowili przeznaczyć na pomoc potrzebującym. Trwało również przeliczanie obcej waluty, wrzuconej do puszek wolontariuszy. I oto rezultat - Szanowni Państwo, w tym roku przekazaliśmy na konto Fundacji w sumie 55 778,95 zł
Uzyskanie takiego wyniku było możliwe dzięki pracy i ofiarności wielu osób i instytucji. W tym miejscu, chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Na ulice naszego miasta wyszło rano 125 wolontariuszy. Były to dzieci i młodzież ze szkół kłodzkich: Szkoły Podstawowej nr 3 i 6, Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkół Społecznych, a także harcerze ze Szczepu im. Zawiszy Czarnego oraz czworo uczniów ze Szkoły Integracyjnej w Szalejowie Górnym. Wszystkim, dzieciom i opiekunom, bardzo dziękuję za włożone serce i wytrwałość, która pozwoliła Wam wytrzymać ten dzień na mrozie i z uśmiechem.
Główne finałowe atrakcje odbywały się w CH Galeria Twierdza Kłodzko. Serdecznie dziękuję zarówno Dyrekcji, która przyjęła nas i wspomogła finansowo, jak i pracownikom, którzy dołożyli wszelkich starań, aby w tym dniu zagrało wszystko, jak na dobrą Orkiestrę przystało.
Dziękuję również Automobilklubowi Ziemi Kłodzkiej, panu prezesowi, wszystkim członkom Klubu i zaproszonym sportowcom. Wkład Rajdowej WOŚP w ogólną kwotę to ponad 12 tys. zł.

Gorące podziękowania składam panu kierownikowi Krytej Pływalni w Kłodzku oraz wszystkim zaangażowanym pracownikom za zorganizowanie Maratonu Pływackiego, który również zasilił nasze konto w tym dniu.

Pragnę podziękować także służbom mundurowym: funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej, którzy otoczyli wolontariuszy szczególną opieką i w każdej chwili służyli pomocą, Sudeckiemu Oddziałowi Straży Granicznej, który w tym roku podjął wiele nowych działań, Państwowej Straży Pożarnej, 22. Karpackiemu Batalionowi Piechoty Górskiej, Żandarmerii Wojskowej, Wojskowej Komendzie Uzupełnień oraz Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Kłodzku. Jednostki te poświęciły swoje zasoby do uatrakcyjnienia, a także zabezpieczenia naszej akcji. Bez ich wsparcia nie byłoby możliwe zorganizowanie tak wielkiej imprezy.

Dziękuję organizacjom, których obecność przyczyniła się do uzyskania takiego wyniku: Kłodzkiemu Bractwu Rycerskiemu, 47. Pruskiemu Pułkowi Piechoty, Związkowi Strzeleckiemu, Prywatnemu Medycznemu Studium Zawodowemu, przychodni Salus, szkołom Gamma i Żak, firmie Oriflame oraz wszystkim prywatnym oraz instytucjonalnym sponsorom i darczyńcom, których nie sposób tu wymienić. Dziękuję serdecznie panu Bogdanowi Niemczukowi za wspaniały finał Finału, czyli „światełko do nieba”, które ukoronowało nasz wspólny wysiłek tego dnia i było wielką atrakcją, szczególnie dla najmłodszych.

Na koniec pragnę gorąco podziękować kierownictwu i pracownikom I Oddziału Banku Pekao SA w Kłodzku, z którymi współpracuję od kilku lat. Jak co roku przyszli do pracy w swój wolny dzień i do późnych godzin nocnych przeliczali zawartość puszek oddanych przez wolontariuszy. Dzięki nim już w dniu Finału mogliśmy poznać pierwsze wyniki zbiórki.

Jako podsumowanie chciałabym podzielić się z Państwem refleksją. Od kilku lat organizuję w naszym mieście Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku moi uczniowie motywują mnie do kolejnego wysiłku, mówiąc, że chore dzieci potrzebują naszej pomocy. I staramy się pomóc. I przyłącza się do nas coraz więcej ludzi dobrej woli. Przez kolejne lata wpłacaliśmy co roku trochę więcej. Teraz pobiliśmy swój kolejny rekord – o ponad 12 tys. złotych. To dzięki zaangażowaniu i ofiarności osób, które nie odmawiają pomocy, a często same ją ofiarowują. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zebrania takiej kwoty: wolontariuszom, współpracownikom, ofiarodawcom, również tym wrzucającym do puszek. Podnieśliśmy poprzeczkę bardzo wysoko. Mam nadzieję, że przy Państwa wsparciu, w przyszłym roku, uda nam się również dołożyć swoją cegiełkę do dzieła pomocy potrzebującym.

Bogusława Petrecka
Szef Sztabu WOŚP
przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kłodzku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy