Reklama

Włodarz kontra Wilcza Góra

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto: wlodarz.pl

Włodarz kontra Wilcza Góra - Zdjęcie główne

foto foto: wlodarz.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Wilcza Góra” to nowy projekt i pomysł Nadleśnictwa Wałbrzych na Włodarz i zagospodarowanie obiektu, który chcą przejąć od Krzysztofa Szpakowskiego.

- Cały projekt był konsultowany z naszym kierownictwem. My jako Lasy Państwowe jesteśmy pewni, że będziemy przede wszystkim lepiej tym obiektem zarządzać. To nie jest pierwszy obiekt, który jest zarządzany przez Lasy Państwowe, bo Wilczy Szaniec, który został przejęty odnosi dziś wielkie sukcesy i też po przejęciu od spółki – przypomina Marcin Calów, nadleśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych. - Na naszym terenie chociażby gmina Walim przejęła Zamek Grodno i też święci on wielki sukces - dodaje nadleśniczy. Lasy chcą stworzyć obiekt, który będzie współpracował z podobnymi obiektami, czyli Osówką, Walimiem i Książem. - Chcemy połączyć historię, przyrodę, naukę o przyrodzie i w jak największym stopniu upamiętnić ludzi, którzy w ciężkich warunkach ginęli i pracowali - przekonuje Marcin Calów. - Byliśmy związani umową najmu, a w tej umowie jest paragraf, który mówi o możliwości jej rozwiązania i z takiego paragrafu skorzystaliśmy. Nigdy nie uchylaliśmy się też od wypłacenia odszkodowania spółce i mówiliśmy, żeby spółka przedstawiła stosowne dokumenty i faktury to będziemy rozmawiać. Dziś nie znamy żadnych faktur, kwot więc trudno nam się do tego odnosić - dodaje nadleśniczy odnosząc się do wypowiedzi obecnego dzierżawcy Krzysztofa Szpakowskiego. Postanowienie sądu Ten na razie na Włodarzu zostaje, bo postanowieniem sądu wstrzymano proces przejmowania obiektu. - Sąd dał spółce czas, na przedłożenie dokumentów świadczących o tym, że wypowiedzenie było niezgodne z prawem. My odwołaliśmy się od postanowienia i nie mamy jeszcze decyzji sądu. Więc z dniem 1 października nie przejęliśmy tego obiektu - tłumaczy nadleśniczy. A to oznacza, że na razie nie wiadomo, czy plany Nadleśnictwa względem Włodarza doczekają się realizacji. Wilcza Góra Wilcza Góra ma być połączeniem historii, przyrody i turystyki. Projekt ma być też podporządkowany wymogom Obszaru Natura 2000 i Parku Krajobrazowego w Górach Sowich. Mają powstać parkingi, drogi dojazdowe, stacje rowerów, a także ścieżka edukacyjna, przyrodnicza i wieża widokowa. Zgodnie z projektem wejścia do sztolni mają być oszklone. Ma powstać również pomnik upamiętniający więźniów, a najważniejszym będzie tu historia tego miejsca. Osówkę, Wilczą Górę i Sztolnie Walimskie miałby też połączyć trójkątny szlak rowerowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy