Reklama

Wikary w prokuraturze

Opublikowano: pt, 24 lut 2017 10:50
Autor:

Wikary w prokuraturze - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po naszym artykule sprzed dwóch tygodni, sprawą zawieszonego księdza, oskarżanego przez ministranta o nieobyczajne zachowanie, zainteresowali się kłodzcy śledczy

Już nie tylko Sąd Biskupi zajmuje się sprawą zawieszone wikarego z Kłodzka. Kościół wszczął procedurę, bo na księdza wpłynęła skarga dotycząca obyczajności. Teraz sprawą zainteresowali się - i to z urzędu – kłodzcy prokuratorzy - Na razie chcemy ustalić, jakie konkretnie zarzuty skarżący stawiają księdzu – mówi Jan Sałacki, szef Prokuratury Rejonowej w Kłodzku. - Od tych ustaleń będzie zależało, czy rozpoczniemy postępowanie w tej sprawie – dodaje. Sprawa wciąż budzi spore kontrowersje. Wielu kłodzczan uważa, że ktoś chce wikarego wrobić, ktoś chce mu wyrządzić krzywdę i sprawić, żeby nie mógł on posługi kapłańskiej sprawować w Kłodzku. - Skoro ksiądz dopuścił się nieobyczajnych rzeczy wobec ministranta, to dlaczego nie zgłoszono tego do prokuratury, tylko do kurii? Bo bez względu na wyrok, jaki zapadnie przed sądem biskupim wikary do Kłodzka już nie wróci i chyba o to w tym wszystkim chodzi – pyta i sam sobie odpowiada jeden z naszych informatorów. Na razie wiadomo tyle, że skarżący jest jeden. To rodzina nastoletniego ministranta, który miał być rzekomo molestowany. Miesiąc temu biskup świdnicki zawiesił wikarego i wszczął procedurę sądową. Kościół od jakiegoś czasu jest szczególnie wyczulony na sprawy obyczajowe. Zgodnie z papieskimi dekretami biskup musi od razu wszcząć stosowne procedury i do czasu ich zakończenia zawiesić duchownego, którego ktoś oficjalnie oskarżył.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy