Reklama

Więźniowie rysowali PAPIEŻA

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Więźniowie rysowali PAPIEŻA  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W kwietniu i maju więźniowie z Zakładu Karnego w Kłodzku wzięli udział w konkursach plastycznych organizowanych z okazji obchodów stulecia urodzin Jana Pawła II.

Dzieło Sztuki to program resocjalizacji prowadzony w kłodzkiej jednostce penitencjarnej przez wychowawców kulturalno-oświatowych. Osadzeni spotykają się na zajęciach, podczas których wykorzystują następujące metody arteterapii: rysunek, malarstwo, zdobnictwo, dekoratorstwo, rzeźba, muzykoterapia, sztuki użytkowe, udział w koncertach, spotkania z artystami i instruktorami prowadzącymi zajęcia. - Warto podkreślić, że w resocjalizacji przez twórczość nie chodzi jedynie o rozwój wyobraźni, czy postaw twórczych, ale przede wszystkim o neutralizowanie negatywnych skutków izolacji więziennej – informuje Marek Grzelak. - Twórczość artystyczna pozwala oprócz wyzwalania potencjału artystycznego na rozwój emocjonalny i intelektualny, co stanowi znaczne złagodzenie bodźców wynikających z izolacji – dodaje. Uczestnicy programu pragnąc upamiętnić 100. rocznicę urodzin papieża Polaka wykorzystali umiejętności zdobyte na zajęciach i przygotowali 20 prac konkursowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy