Reklama

Więźniowie narysowali Papieża

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. Zakład Karny w Kłodzku

Więźniowie narysowali Papieża - Zdjęcie główne

Ryunki przedstawiające Papieża Polaka zachwycają | foto fot. Zakład Karny w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osadzeni spotykają się na zajęciach, podczas których wykorzystują następujące metody arteterapii: rysunek, malarstwo, zdobnictwo, dekoratorstwo, rzeźba, muzykoterapia, sztuki użytkowe, udział w koncertach, spotkania z artystami i instruktorami prowadzącymi zajęcia

W kwietniu i maju osadzeni z Zakładu Karnego w Kłodzku w ramach programu ,,Dzieło Sztuki'' wzięli udział w konkursach plastycznych organizowanych z okazji obchodów stulecia urodzin wielkiego papieża Jana Pawła II. Dzieło Sztuki to program resocjalizacji prowadzony w kłodzkiej jednostce penitencjarnej przez wychowawców ds. kulturalno – oświatowych. Osadzeni spotykają się na cyklicznych zajęciach, podczas których wykorzystują następujące metody arteterapii: rysunek, malarstwo, zdobnictwo, dekoratorstwo, rzeźba, muzykoterapia, sztuki użytkowe, udział w koncertach, spotkania z artystami i instruktorami prowadzącymi zajęcia. Warto podkreślić, że w resocjalizacji przez twórczość nie chodzi jedynie o rozwój wyobraźni czy postaw twórczych, ale przede wszystkim o neutralizowanie negatywnych skutków izolacji więziennej. Twórczość artystyczna pozwala oprócz wyzwalania potencjału artystycznego na rozwój emocjonalny i intelektualny, co stanowi znaczne złagodzenie deprywacji bodźców wynikających z izolacji. Uczestnicy programu pragnąc upamiętnić 100. rocznicę urodzin papieża wykorzystali umiejętności zdobyte na zajęciach programowych przygotowując 20. prac konkursowych. Trzymamy kciuku za wszystkich uczestników konkursów i mamy nadzieję, że wraz z poziomem artystycznym wzrośnie chęć przemiany swojego życia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy