Reklama

Wiedziała, że wygra?

Opublikowano: czw, 28 maj 2020 09:00
Autor:

Wiedziała, że wygra?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 17 kwietnia Zarząd Powiatu Kłodzkiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Podzamku. Kandydaci mieli czas na złożenie wymaganych dokumentów do 28 kwietnia. Jednak już 23 kwietnia Małgorzata Pajor oznajmiła w pracy, przy okazji świętowania swoich 60. urodzin, że odchodzi z gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, że nie będzie już zwykłym kierownikiem, tylko dyrektorem prowadzonego przez powiat DPS-u. Tak twierdzą pracownicy OPS-u.

- Najpierw sądziliśmy, że nasza kierowniczka żartuje, potem byliśmy w szoku, że na 5 dni przed terminem zakończenie przyjmowania dokumentów na ten konkursu ona już wiedziała, że zostanie dyrektorem – mówi jedna z pracownic gminnego OPS-u. - Była kierowniczką, może być dyrektorem, tylko mam wrażenie, że ten konkurs to był pic na wodę, bo z góry wiadomo było, kto go wygra - dodaje Pytanie jest rzeczywiście zasadne, a brzmi: skąd Małgorzata Pajor na 5 dni przed zakończeniem przyjmowania dokumentów na konkurs wiedziała, że to ona ten konkurs wygra i obejmie lukratywne stanowisko? - To nieprawdziwa informacja. Niczego takiego nie mówiłam - twierdzi tymczasem Małgorzata Pajor. - Z tego co pamiętam to 23 kwietnia dopiero złożyłam wymagane dokumenty na konkurs – dodaje. Nasza informatorka twierdzi jednak, że już 24 kwietnia pracownicy OPS-u zaczęli zrzucać się na prezent pożegnalny dla swojej kierowniczki. Wice nie chciał? To nie jedyna kwestia, jaka budzi w środowisku pracowników opieki socjalnej kontrowersje w związku z konkursem na stanowisko dyrektora DPS-u w Podzamku. Starostwo 1 maja podpisało umowę o pracę z... emerytką. Małgorzat Pajor miała już skończone 60 lat i nabyła prawa emerytalne. Oczywiście można powiedzieć, że była jedyną kandydatką, bo druga osoba, która złożyła papiery na konkurs, nie spełniła wszystkich wymogów formalnych. Tyle tylko, że... Dziwne jest to, że o stanowisko dyrektora DPS-u w Podzamku nie zabiegał Krzysztof Baldy, który jest tam wicedyrektorem i ma dopiero 56 lat. Nie chciał, czy może – jak twierdzi nasz informator - zasugerowano mu, żeby tego nie robił? Kontekst polityczny Małgorzata Pajor uważana jest za zaufaną osobę Ryszarda Niebieszczańskiego, byłego wieloletniego wójta gminy Kłodzko, a obecnie nieetatowego Członka Zarządu Powiatu Kłodzkiego. Czy to pomogło jej w wygraniu konkursu? Wydaje się, że nie, bo tak naprawdę była jedyną kandydatka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.