Reklama

Więcej kasy dla bezrobotnych

Opublikowano: sob, 16 lut 2013 08:37
Autor:

Więcej kasy dla bezrobotnych - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowy Urząd Pracy dostał wielkie pieniądze.


Będzie więcej pieniędzy na staże i zakładanie własnych biznesów. Powiatowy Urząd Pracy w Kłodzku dostał 23,1 mln zł na przeciwdziałanie bezrobociu. To o 10 mln zł więcej niż przed rokiem

Na koniec grudnia w powiecie kłodzkim stopa bezrobocia osiągnęła poziom 26,7 procent. To olbrzymie bezrobocie na pewno wrośnie jeszcze w styczniu i lutym. Od marca ma jednak zacząć wyhamowywać, tak przynajmniej sądzą pracownicy kłodzkiego pośredniaka.

- Dostaliśmy o 10 mln zł więcej na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu. To w jakiś sposób pozwoli nam, w perspektywie dwóch trzech miesięcy, wyhamować wzrost stopy bezrobocia - przewiduje Edward Węglarz, wicedyrektor PUP w Kłodzku.
Aż 9 mln zł z przyznanej naszemu pośredniakowi puli pójdzie na sfinansowanie staży dla bezrobotnych. 2,6 mln zł przeznaczone zostanie na roboty publiczne, a 5,7 mln zł na dotacje dla bezrobotnych rozpoczynających własną działalność gospodarczą.

Ta ostatnia forma przeciwdziałania bezrobociu wydaje się być najskuteczniejsza. Z danych kłodzkiego PUP-u wynika, że co drugi bezrobotny, który decyzje się na założenie własnego biznesu i otrzymuje 20-tysięczną dotację z pośredniaka, utrzymuje stworzone w ten sposób miejsce pracy. W tym roku z pieniędzy wyasygnowanych na taką formę przeciwdziałania bezrobociu będzie mogło skorzystać 300 osób.

(PIERO)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy