Reklama

W przyszłym roku bez podwyżki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W przyszłym roku bez podwyżki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wysokość diety radnego nie może przekroczyć w ciągu miesiąca łącznie półtorakrotności określanej w ustawie budżetowej kwoty bazowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

Z informacji przekazanej przez resort finansów wynika, że w przyszłym roku kwota bazowa zostanie na obecnym poziomie – 1.789 zł. Nowi radni będą mogli dostać maksymalnie tyle co ich poprzednicy. Wysokość świadczenia radnego zależy od wielkości gminy i powiatu oraz pełnionej przez niego funkcji. Diety maksymalne, przewidziane przepisami w wysokości 2.684 zł przysługują radnym w największych gminach, tych powyżej 100 tys. mieszkańców. W gminach od 15 tys. do 100 tys. mieszkańców (np. Kłodzko i Nowa Ruda) będzie to najwyżej 75 proc. tej kwoty (2.013 zł). Natomiast w gminach poniżej 15 tys. mieszkańców – radni będą mogli otrzymywać świadczenie, które nie przekroczy 50 proc. maksymalnej wysokości diety (1.342 zł). Również w przypadku powiatów przewidziano widełki. Radnemu przysługuje w ciągu miesiąca dieta w wysokości do 100 proc. maksymalnej wysokości diety (2.684 zł) w powiatach powyżej 120 tys. mieszkańców (np. powiat kłodzki). W powiatach, w których liczba ludności mieści się w przedziale 60 tys. - 120 tys., dieta ta nie może być wyższa niż 85 proc. kwoty maksymalnej (2.281 zł). W powiatach poniżej 60 tys. mieszkańców próg ustanowiono na poziomie 70 proc., co oznacza, że świadczenie nie może tam przekroczyć 1.878 zł. Ponadto, zgodnie z przepisami ustaw ustrojowych, rady gmin, powiatów i sejmiki województw ustalając wysokości diet radnych, powinny wziąć pod uwagę pełnione przez nich funkcje. Te same przepisy stanowią, że oprócz diety radnym przysługuje zwrot kosztów podróży służbowych. Maksymalne diety radnych radny powiatu kłodzkiego - 2.684 zł miesięcznie radny miejski Kłodzka - 2.013 zł radny gminy wiejskiej Kłodzko - 2.013 zł radny miejski w Polanicy-Zdroju - 1.342 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy