Reklama

W powiecie kłodzkim karetki dojeżdżają na czas?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W powiecie kłodzkim karetki dojeżdżają na czas? - Zdjęcie główne

Dyrekcja kłodzkiej lecznicy jest w trakcie wymiany szóstej karetki.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzka lecznica dysponuje w tej chwili 8 systemowymi karatekami. Czy czas ich dojazdu do pacjentów jest wydłużony?

 6 z 8 karetek pogotowia ratunkowego w systemie ratownictwa medycznego na terenie powiatu kłodzkiego, to nowe pojazdy. Wyposażone są już zgodnie ze standardami europejskimi. 

Ratownictwo medyczne w naszym przypadku jest tak naprawdę w czołówce ratownictwa w Polsce zapewnia Jadwiga Radziejewska, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku. 

Kłodzka lecznica dysponuje w tej chwili 8 systemowymi karatekami, 5 z nich to nowe pojazdy. Dyrekcja kłodzkiej lecznicy jest w trakcie wymiany szóstej karetki. Radziejewska nie ukrywa, że chciałaby w miarę szybko wymienić na nowe pozostałe 2 karetki, dlatego starała się pozyskać na ten cel pieniądze. Dwie z nowych karetek stacjonują w Nowej Rudzie. 

- Mamy jedyną na powiat kłodzki karetkę z noszami hiperbarycznymi, którymi możemy przenosić pacjentów także otyłych o wadze ciała do 350 kg. Wszystkie 8 karetek wyposażonych jest w masażery. Między innymi dzięki sprzętowi jaki otrzymaliśmy od WOŚP wszystkie karetki wyposażone są już zgodnie ze standardami europejskimi – mówi Jadwiga Radziejewska. - Problem mamy z lekarzami, ale tak naprawdę mamy coraz więcej ratowników po studiach II stopnia z ratownictwa na uniwersytecie medycznym. To są dobrzy pracownicy, a ustawa pozwala na zabezpieczenie 3 ratownikami, jeżeli w karetce nie ma lekarza – dodaje. 

Dyrektorka kłodzkiego szpitala tłumaczy, że jeśli chodzi o czas dojazdu, to początkowo były jakieś niedociągnięcia we współpracy z wrocławską dyspozytornią. W tej chwili tych problemów jest coraz mniej. Czasy dojazdów karetek nie jest wydłużony i karetki dojeżdżają do wszystkich przypadków w tym do covidowych. Ratownictwo medyczne w Kłodzku nie korzysta z karetek covidowych, które na Dolnym Śląsku stacjonują w Ząbkowicach Śląskich, Dzierżoniowie i we Wrocławiu. 

 

 

Artykuł pochodzi z portalu nowaruda24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy