Reklama

W Kudowie powstał Punkt Informacji Kryzysowej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Kłodzku

 W Kudowie powstał Punkt Informacji Kryzysowej - Zdjęcie główne

foto Starostwo Powiatowe w Kłodzku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym roku Powiat Kłodzki w ramach współpracy z włodarzami miast, utworzył już dwa Punkty Interwencji Kryzysowej:w Nowej Rudzie.

W Kudowie-Zdroju powstał Punkt Interwencji Kryzysowej.  Starosta Maciej Awiżeń  z Anetą Potoczną Burmistrzem Kudowy-Zdroju, oficjalnie podpisali porozumienie o współpracy i otworzyli Punkt Interwencji Kryzysowej przy ul. Poznańskiej 2. 

 -  Wszystkim nam bardzo zależało na uruchomieniu tego Punktu Interwencji Kryzysowej, właśnie w Kudowie-Zdroju. Mając na uwadze przede wszystkim dostępność oraz jakość oferowanych usług specjalistycznych dla mieszkańców tej części powiatu. Udało się, dzisiaj już funkcjonuje w Kudowie kolejny PIK - powiedział starosta. 

 

 W ubiegłym roku Powiat Kłodzki w ramach współpracy z włodarzami miast, utworzył już dwa Punkty Interwencji Kryzysowej:w Nowej Rudzie - mieści się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kolejowej 18, natomiast Punkt Interwencji Kryzysowej w Bystrzycy Kłodzkiej, usytuowany jest w budynku przy ul. Sienkiewicza 8. Utworzenie kolejnego PIK-u na terenie powiatu kłodzkiego,  ułatwi mieszkańcom Kudowy-Zdroju i okolic dostęp do miejsca, gdzie zostanie udzielona pomoc przez psychologa w formie wsparcia psychologicznego, mającego na celu przywrócenie równowagi psychicznej, poczucia bezpieczeństwa osobie, która nagle znalazła się w trudnej sytuacji życiowej i nie jest w stanie sobie z nią samodzielnie poradzić.

 

 Dzięki bardzo dobrej współpracy Starosty z Burmistrzem Kudowy-Zdroju oraz pozyskanym środkom z programu z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”udało się uruchomić kolejny, potrzebny PIK.  Powiat Kłodzki w tym projekcie zapewnia obsługę specjalisty – psychologa. Burmistrz natomiast udostępniła bazę lokalową. 

 

Punkt Interwencji Kryzysowej w Kudowie będzie czynny w każdy poniedziałek w godzinach 9:00 - 11:00. Telefony kontaktowe: 74 867 31 30, 726 130 988.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy