Reklama

Unieważnione wizy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Unieważnione wizy - Zdjęcie główne

foto www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Straż Graniczna z Placówki SG w Kłodzku. zatrzymała sześcioro obywateli Ukrainy, pięciu mężczyzn i kobietę, w wieku 23-49 lat na drodze krajowej nr 8 w Kudowie Zdroju.

Wszyscy cudzoziemcy wjechali do Polski z Czech, jeden z nich podróżował do Warszawy, pozostali na Ukrainę. Każda z zatrzymanych osób posiadała wizę pozwalającą jej na pracę w Polsce, którą uzyskała przedstawiając w konsulacie oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy w polskim przedsiębiorstwie. Okazało się jednak, że po przyjeździe do Polski nikt nawet nie skontaktował się ze swoim pracodawcą, wszyscy wyjechali do Czech, gdzie przebywali ich znajomi bądź krewni. Funkcjonariusze unieważnili wizy Ukraińcom, a następnie wydali decyzje administracyjne o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Wszyscy muszą opuścić nasz kraj w terminie 15 dni, dodatkowo otrzymali zakaz wjazdu do Polski na okres sześciu miesięcy. Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali również dwóch poszukiwanych obywateli Polski: w Słubicach oraz na wrocławskim lotnisku Strachowice. 22-latek, który do Wrocławia przyleciał z Londynu, był poszukiwany przez sąd w Polsce do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież i zniszczenie cudzej rzeczy, a w Wielkiej Brytanii dokonał naruszenia nietykalności cielesnej innej osoby. Po wykonaniu niezbędnych czynności przez SG mężczyznę przewieziono do zakładu karnego we Wrocławiu. Natomiast zatrzymanego w Słubicach poszukiwanego trzydziestolatka, funkcjonariusze SG ze Świecka przekazali gorzowskim policjantom. źródło: www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy