Reklama

Uczyli się ratować życie

Opublikowano: wt, 11 cze 2013 06:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzka szkoła na podium.


22 drużyny szkolne wzięły udział w XI Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”. Wygrały zespoły z Gimnazjum im. dr Józefa Matuszewskiego w Polanicy-Zdroju oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie. Zmagania uczestników obserwował m.in. dr Roman Szełemej (prezydent Wałbrzycha) oraz Jakub Szulc (poseł na Sejm RP).

Podczas turnieju uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych sprawdzali swoje umiejętności ratowania ludzkiego życia. Do Nowej Rudy zjechały reprezentacje z całego województwa dolnośląskiego.

Czteroosobowe drużyny zostały podzielone na dwie kategorie: gimnazjalną i ponadgimnazjalną.  Rywalizacja odbywała się w części teoretycznej (test pisemny) oraz praktycznej, podczas której młodzież  sprawdzana była z umiejętności pierwszej pomocy na fantomach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych drugie miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego w Kłodzku. Trzeci byli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Kudowie-Zdroju.

Wśród gimnazjów drugie miejsce przypadło Publicznemu Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich, a trzecie Gimnazjum Publicznemu w Głuszycy.

Zmiany

- W związku z zainteresowaniem szkół spoza Dolnego Śląsku w  przyszłym roku zmienimy formułę rozgrywania Turnieju na ogólnopolski – zadeklarował Julian Golak, główny organizator wydarzenia.

Podczas poniedziałkowego turnieju wprowadzona została nowa kategoria: indywidualność Turnieju. Komisja Konkursowa wybrała jedną osobę, która według  jury najbardziej wyróżniała się spośród uczestników.  Została nią p. Anna Laska z klasy III B Publicznego  Gimnazjum w Budzowie, która w nagrodę wraz ze swoim nauczycielem (opiekunem drużyny) wyjedzie na dwudniową wycieczkę  do jednej z europejskich stolic. Jest to nagroda ufundowana przez warszawską firmę Balton.

Organizatorzy

Turniej odbywał się pod patronatem merytorycznym prof. dr hab. Juliusza Jakubaszko (prezesa Towarzystwa Medycyny Ratunkowej). Patronami honorowymi byli: Jacek Protasiewicz (eurodeputowany), Jakub Szulc (poseł na Sejm RP), Jerzy Pokój (przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego),  Rafał Jurkowlaniec  (marszałek Województwa Dolnośląskiego),
Tomasz Kiliński (burmistrz Nowej Rudy) oraz dr Roman Szełemej (prezydent Wałbrzycha).

Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. Wśród współorganizatorów znaleźli się:  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy, Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej, Pogotowie Ratunkowe w Kłodzku i Świdnicy, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Straży Pożarnej w Nowej Rudzie, Centrum Turystyczno – Sportowe w Nowej Rudzie.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy