Reklama

Uczniowski koncert

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości <p>Niemal co pół roku w szkołach muzycznych są organizowane popisy uczniowskie</p><p> </p><p> </p>

Ich celem jest zaprezentowanie umiejętności nabytych przez młodych artystów podczas cyklu lekcji. I temu celowi służył wtorkowy koncert pt. „Nowy rok bieży”, który odbył się w przepięknej auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej. Jego bohaterami byli instrumentaliści i wokalistki miejscowej Szkoły Muzycznej II stopnia, a wśród słuchaczy znaleźli się nie tylko nauczyciele i członkowie ich rodzin. Obecna była wiceburmistrz Beata Hucaluk-Szpanier, kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Kornelia Wenc-Szumigalska i dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Ewelina Walczak.

 

Prowadzący to kulturalne wydarzenie dyrektor SM II st. Tadeusz Piotrowski bardzo sympatycznie prezentował poszczególnych wykonawców, akcentując ich dotychczasowe osiągnięcia. Okazuje się, że w tym gronie są laureaci bądź laureatki międzynarodowych, krajowych czy regionalnych festiwali lub przeglądów muzycznych, jak np. Ida Szebla, Magdalena Dołgoszyja czy Szymon Wejcht i Natan Szwedkowicz. Ich sukcesy, to niemała zasługa nauczycieli z nimi pracujących niemal na co dzień, sukcesywnie podnoszących poprzeczkę wymagań – adekwatnie do nabytych umiejętności.

 

Ale ten koncert był też sceną dla debiutantów – uczniów klas pierwszych SM II st. Wypadli doskonale!

bystrzycaklodzka.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy