Reklama

Uchronią Kłodzko przed powodzią?

Opublikowano: wt, 17 lis 2020 12:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prace mające uchronić Kłodzko przed powodziami powinny zacząć się w ostatnim kwartale 2021 r. i potrwać do końca 2022 r.

W Kłodzku tym roku kilkakrotnie ogłaszany był alarm przeciwpowodziowy. Jak zapowiedział na swoim profilu w mediach społecznościowych burmistrz Michał Piszko, po ponad dwudziestu trzech latach od powodzi tysiąclecia mieszkańcy doczekają się remontu koryta i brzegów Nysy Kłodzkiej, przy okazji powstaną tereny rekreacyjne. Będzie to duży, wspólny projekt Wód Polskich i miasta. W ubiegłym tygodniu burmistrz odbył telekonferencję z projektantami i otrzymał informacje na temat planowanych prac: - oprócz koryta Nysy, wyremontowany zostanie także na odcinku około 100 m potok Jodłownik - przy ul. Zofii Stryjeńskiej zostanie zreprofilowany mur, powstanie półka brzegowa - przy ul. Chełmońskiego zostanie podniesiony mur brzegowy - przy ul. Grottgera na lewym brzegu mury będą zreprofilowane, na lewym brzegu zostaną odbudowane 3 burty, które będą odbijać nurt od podmurza, zapobiegnie to erozji - sąsiedztwo mostów na ul. Grottgera i ul. Kościuszki zostanie stworzona nowa linia brzegowa, poszerzone zostanie dno, usunięta zostanie roślinność, itp., udrożnione zostaną rowy dopływowe - wał wzdłuż ul. Malczewskiego zostanie wyremontowany, powstanie utwardzona nawierzchnia z kostki betonowej, zostaną wykonane zabezpieczenie brzegowe, zostanie rozebrany mur niskiej wody i powstanie w jego śladzie nowy, odbudowane zostaną schody, mur na prawym brzegu rzeki zostanie zreprofilowany - przy jazie H4 przebudowany zostanie próg – stworzona zostanie nowa korona (powstanie swego rodzaju „rynna”), co zapewni kulminowanie się przepływów i naniesiony przez rzekę materiał będzie mógł spłynąć dalej nurtem, nie będzie się gromadził, powstanie basenowa przepławka dla ryb, obecne w nurcie Nysy „wyspy” zostaną rozebrane - powyżej progu (park przy Kusocińskiego, OSiR) wyremontowane zostaną ubezpieczenia brzegowe, m.in. z okładziny kamiennej, slip kajakowy zostanie przebudowany - przy ul. Korczaka zostanie zmodernizowany wał (wyrównana zostanie korona, skarpy) - zostaną udrożnione progi znajdujące się w wyższej części rzeki Miasto zajmie się tzw. małą architekturą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy