reklama

Tymczasowe rozwiązania dla odbiorców gazu w Lądku-Zdroju

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościLądek-Zdrój jest jedną z miejscowości, które najmocniej ucierpiały w wyniku powodzi. Pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa, gdy tylko było to możliwe, rozpoczęli prace nad zabezpieczeniem infrastruktury oraz przywróceniem dystrybucji gazu. Aby przyspieszyć dostawy przynajmniej do części miasta, PSG dostarczyło stację LNG, która umożliwia m.in. zapewnienie godnych warunków bytowych dla około 2 000 żołnierzy usuwających skutki powodzi w tym regionie.
Reklama lokalna
reklama

Lądek-Zdrój. Lądek-Zdrój jest jedną z miejscowości, które najmocniej ucierpiały w wyniku powodzi. Pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa, gdy tylko było to możliwe, rozpoczęli prace nad zabezpieczeniem infrastruktury oraz przywróceniem dystrybucji gazu. Aby przyspieszyć dostawy przynajmniej do części miasta, PSG dostarczyło stację LNG, która umożliwia m.in. zapewnienie godnych warunków bytowych dla około 2000 żołnierzy usuwających skutki powodzi w tym regionie.

Niszcząca fala na rzece Białej Lądeckiej spowodowała ogromne straty w infrastrukturze, zrywając wiele gazociągów – zarówno średniego, jak i niskiego ciśnienia. Obecnie na przywrócenie dostaw gazu w tym regionie czeka ok. 2000 odbiorców. Gazownicy zabezpieczyli uszkodzoną sieć gazową i podzielili miasto na pięć odrębnych stref, w których sukcesywnie będą przywracane dostawy gazu. Przy wsparciu brygad z innych województw pracownicy PSG pracują m.in. nad budową pylonu nad rzeką Białą Lądecką, który umożliwi przywrócenie gazu do miasta.

reklama

Zanim jednak możliwe będzie wznowienie dystrybucji standardowymi metodami, brygady PSG szukają rozwiązań pozwalających na tymczasowe obejście zniszczonych gazociągów i dostarczenie gazu do najbardziej potrzebujących. Przykładem jest wdrożone rozwiązanie, dzięki któremu w gaz zostały zasilone Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita oraz Uzdrowisko Lądek-Długopole. W obu tych obiektach stacjonuje ok. 2000 żołnierzy usuwających skutki powodzi. 

Żołnierze jeszcze przez długi czas będą wspierać lokalną społeczność w usuwaniu skutków powodzi. Dlatego zapewnienie im dostępu do gazu znacząco podnosi komfort ich wymagającej służby i umożliwia odpoczynek w odpowiednich warunkach
– powiedziała Marzena Majdzik, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego we Wrocławiu.

reklama

Stacja LNG została dostarczona i zmontowana 26 września, a dzień później rozpoczęła pracę. Jej działanie umożliwiło dostarczenie gazu łącznie do 29 odbiorców w najbliższej okolicy. Zarówno w Lądku-Zdroju, jak i w całym województwie dolnośląskim oraz opolskim, brygady PSG pracują siedem dni w tygodniu nad odbudową zniszczonej infrastruktury, aby bezpiecznie przywrócić gaz do wszystkich odbiorców.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama