Reklama

Taczka dla prezesa?

Opublikowano:
Autor:

Taczka dla prezesa?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <p>Fatalna atmosfera w pracy i brak premii od 10 miesięcy. Nic dziwnego, że ludzie zaczęli zwalniać się z pracy. - To normalne na obecnym rynku pracy– twierdzi prezes Sołotwiński</p>

W tym roku z Zakładu Usług Komunalnych w Bystrzycy Kłodzkiej odeszły już trzy osoby. Atmosfera w zakładzie jest tak fatalna, że nie chce się chodzić do pracy – mówi jeden z pracowników ZUK, który zadzwonił do naszej redakcji. - Jedna z osób, które odeszły z zakładu napisała pismo do Państwowej Inspekcji Pracy. Uważa, że w ZUK-u dochodzi do mobbingu – dodaje. W należącej do miasta spółce pracuje 65 osób. W ostatnich miesiącach wielu pracowników zapisało się do związków zawodowych. W tej chwili w organizacji związkowej jest już połowa załogi. Kilka tygodni temu zdesperowani pracownicy zastanawiali się nawet nad wywiezieniem prezesa na taczce. - Z tego co wiem, organizacja związkowa napisała pismo do pani burmistrz, żeby interweniowała i uzdrowiła sytuację w spółce. Ale pani Renata Surma nie podjęła tematu i jest jak jest. Nie wiem, czy to nie doprowadzi do strajku, albo ludzie znowu zaczną myśleć o taczce – dodaje nasz informator. Sytuacją zainteresował się już radny Mieczysław Kamiński. Niestety na lutowej sesji nie było prezesa Kazimierza Sołotwińskiego. - Na pewno wrócę do tematu na sesji w marcu i poproszę pana prezesa o szczegółowe wyjaśnienia. Z tego co udało mi się ustalić w ZUK-u jest poważny konflikt – mówi radny. Kazimierz Sołotwiński, prezes ZUK-u, przyznaje, że atmosfera w zarządzanej przez niego spółce jest zła. Inaczej jednak diagnozuje sytuację. - Premii nie ma, bo były podwyżki i została ona włączona do wynagrodzenia – mówi Sołotwiński. - A 3 osoby, które odeszły z pracy w cią- gu pół roku o niczym nie świadczą – dodaje. Jego zdaniem sytuacja w spółce jest zła, bo kilku osobom na tym zależy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy