Reklama

Szkoła dla ciężarnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szkoła dla ciężarnych  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości <p>Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju zaprasza do korzystania z bezpłatnych zajęć w szkole rodzenia „Uśmiech Bociana”</p>

Szkoła „Uśmiech Bociana” jest wyjątkowa, ponieważ nie sprawdza wiadomości ani umiejętności. Stara się przekazać wiedzę na temat ciąży, porodu, połogu, karmienia piersią i pielęgnacji noworodka. Atmosfera sprzyja swobodnej rozmowie, dyskusji, pytaniom. - W trakcie zajęć pokazujemy również salę porodową i warunki pobytu w naszym oddziale położniczo-ginekologicznym – zachęcają pracownicy SCM-u. Zgłoszenia przyjmuje położna Dorota Rodziewicz tel. 515 298 071.

PROGRAM SZKOŁY RODZENIA

Zajęcia w szkole rodzenia rozpoczynają się między 26-30 tygodniem ciąży. Spotkania raz w tygodniu (ok. 2 godz.) przez 7 kolejnych tygodni. Zajęcia prowadzą położne i lekarze.

SPOTKANIE PIERWSZE

Omówienie kursu: zajęcia tematyczne: tryb życia ciężarnej, dolegliwości ciążowe, więź emocjonalna rodziców z nienarodzonym dzieckiem; ćwiczenia oddechowe.

SPOTKANIE DRUGIE 

Zajęcia tematyczne: objawy zbliżającego się porodu, kiedy do szpitala, co zabrać do szpitala, postępowanie w przypadku ciąży przeterminowanej lub planowanego cesarskiego cięcia; ćwiczenia oddechowe.

SPOTKANIE TRZECIE

Zajęcia tematyczne: omówienie okresów porodu, poród aktywny-pozycje wertykalne, zalety porodu rodzinnego, cięcie cesarskie – wskazania; ćwiczenia oddechowe; zwiedzania sali porodowej i oddziału położniczego-noworodkowego.

SPOTKANIE CZWARTE

Zajęcia tematyczne: karmienie piersią (zalety karmienia piersią, techniki karmienia piersią; problemy podczas karmienia piersią); ćwiczenia oddechowe.

SPOTKANIE PIĄTE

Zajęcia tematyczne: (przebieg połogu, pielęgnacja w połogu, powikłania połogowe, zaburzenia emocjonalne w okresie okołoporodowym); ćwiczenia oddechowe.

SPOTKANIE SZÓSTE

Zajęcia tematyczne: pielęgnacja noworodka (przygotowanie wyprawki, kąpiel i pielęgnacja); najczęstsze problemy okresu noworodkowego.

SPOTKANIE SIÓDME

Spotkanie z lekarzem pediatrą: omówienie pierwszych dni życia noworodka; badania przesiewowe i profilaktyczne wykonywane noworodkom; stany przejściowe noworodka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy