Reklama

Szczytna: Mieszkańcy walczą z władzą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Google

Szczytna: Mieszkańcy walczą z władzą - Zdjęcie główne

Szczytna: Tak plac wyglądał w 2017 roku. | foto Fot. Google

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szczytna: Mieszkańcy mają dojść lekceważącej postawy władz i postanowili zawalczyć między innymi o plac zabaw. Przedwczoraj odbyło się spotkanie w tej sprawie.

Szczytna. Przy placu zabaw w Centrum Aktywnego Wypoczynku zorganizowali spotkanie z władzami miasta oraz radnymi - Jeśli nie jest Wam obojętny los naszego miasteczka, jeśli macie dość ciągłego zbywania nas przez władzę, jeśli tak jak my nie możecie patrzeć na smutek dzieci, które nie mogą korzystać z placu zabaw, dołączcie i wyraźcie z nami swoje niezadowolenie. - taki apel można było przeczytać na plakatach.

Kto pojawił się na spotkaniu?

Jerzy Król, burmistrz miasta od kilku miesięcy przebywa na L4. Jego zastępca, Krzysztof Żak nie mógł wziąć udziału w spotkaniu z mieszkańcami i zaproponował spotkanie w urzędzie 23 sierpnia. Na spotkanie przybyli jednak radni: Stanisław Czarnik, Marek Szpanier, Marcin Legierski oraz Emil Majcher.

Zaczęło się od placu zabaw

Plac zabaw w Centrum Aktywnego Wypoczynku nie działa od ponad roku. Mieszkańcy niejednokrotnie interweniowali w tej sprawie, jednak bez większych efektów. Oburzenie narastało i postanowili działać na większą skalę. Spotkanie zaczęło się od rozmów o placu zabaw, a skończył na dyskusji o odwołaniu burmistrza.

Przewodniczący Rady Miejskiej, Stanisław Czarnik, powiedział, że plac zabaw nie zostanie otwarty najprawdopodobniej do końca tego roku. Radni mówili o tym, że niejednokrotnie interweniowali w tej sprawie, a remont wydłuża się ze względu na tak zwaną “urzędową papierologię” - wykonawca musi przygotować ofertę, oferta musi zostać zatwierdzona, potem gmina musi przygotować zlecenie i dalej trzeba czekać.

Mieszkańcy zwrócili również uwagę na place zabaw przy Placu za Bramą oraz Miejskim Ośrodku Kultury, których stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Jest tam po prostu niebezpiecznie.

Inicjatorka spotkanie, Sylwia Kitel-Bany, podsumowała spotkanie - Radni obiecali dać nam znać początkiem września co dalej, a my zadeklarowaliśmy swoje wsparcie w celu naprawy tego co w Szczytnej zostało zrujnowane. W tym dobrej opinii… Nie poddajemy się, teraz będziemy bacznie czuwać nad postępowaniem władz, pomagać, krytykować, podpowiadać, upominać i wymagać bo w przeciwnym razie za 2 lata nie będzie już czego ratować. - możemy przeczytać na facebookowej grupie dla mieszkańców Szczytnej.

Odwołanie burmistrza

Podczas spotkanie poruszono równiez kwestię odwołania zorganizowania referendum w sprawie odwołania burmistrza. Rada Miejska przygotowała projekt uchwały o odwołaniu burmistrza, który będzie głosowany prawdopodobnie we wrześniu.

Przypominamy - burmistrz, Jerzy Król, od kwietnia tego roku przebywa na zwolnieniu lekarskim. Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej nie udzielono mu absolutorium oraz wotum zaufania. Zastępca burmistrza, Krzysztof Żak, w czerwcu złożył rezygnację z stanowiska. Miał odejść z końcem sierpnia, a 1 września Wojewoda Dolnośląski miał powołać w Szczytnej komisarza. Wczoraj sytuacja się zmieniła - Krzysztof Żak wycofał swoją decyzję o rezygnacji.

Przeczytaj również:

 

Autor: Zuza K. Wolska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy