Reklama

Szczytna. Dentobus dla najmłodszych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: cortenmedic.pl

Szczytna. Dentobus dla najmłodszych - Zdjęcie główne

Dentobus - walka z próchnicą u najmłodszych. | foto cortenmedic.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Szczytna zawarła z operatorem Dolnośląskiego Dentobusu NFZ porozumienie w zakresie objęcia dzieci opieką stomatologiczną. Kiedy najmłodsi będą mogli odwiedzić Dentobus?

Szczytna. Mobilny gabinet stomatologiczny przyjedzie do Szczytnej 22 lipca i 25 lipca. Z kontroli stomatologicznej będzie można skorzystać w godz. od 8:00 do 14:00. Dentobus zatrzyma się przy Przedszkolu Publicznym w Szczytnej.

Z uwagi na okres wakacji z usług świadczonych w Dentobusie oprócz dzieci z Przedszkola Publicznego, będą mogły skorzystać również dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej
- czytamy w gminnym komunikacie. 

Warunkiem wzięcia udziału dziecka w badaniu kontrolnym i profilaktycznym jest wypełnienie przez rodzica oświadczenia wyrażającego zgodę rodzica/opiekuna prawnego na wykonanie tych badań. Skorzystanie z usługi jest bezpłatne.

Dentobus - najczęściej pojawiające się pytania

Wzięcie udziału w przeglądzie jest dobrowolne i nie narzuca w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia. 

  • Czy warto skorzystać?
    Zdecydowanie tak. Nawet jeśli dzieci znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany przez lekarza przegląd może pomóc w diagnozie, wykazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć usunięcie problemu.
Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba. 

  • Czy badanie w Dentobusie jest bezpieczne?
    W Dentobusie wdrożony jest program Bezpiecznej przychodni mobilnej. Specjaliści przyjmują pacjentów w pełnych środkach ochrony osobistej, przy pracującej przepływowej lampie UVC, z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji.
  • Jak wygląda kwestia kontynuacji leczenia?
    Po wykonanych przez stomatologów czynnościach dziecko (lub wychowawca w wypadku przedszkolaków lub młodszych uczniów) otrzyma kartę pacjenta. W niej, między innymi, lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej).

Przeczytaj również: Budżet Obywatelski powiatu kłodzkiego - zgłoś swój pomysł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy