Reklama

Szalejów Górny. Jak będzie przebiegała obwodnica?

Opublikowano:
Autor:

Szalejów Górny. Jak będzie przebiegała obwodnica? - Zdjęcie główne

Tak będzie przebiegała obwodnica Szalejowa Górnego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Drogowcy ogłosili przetarg na przygotowanie dokumentacji pod obwodnicę Szalejowa Górnego. Wiemy jak będzie przebiegała nowa 3-kilometrowa szosa

Szalejów Górny. Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił właśnie przetarg na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla budowy obwodnicy Szalejowa Górnego w ciągu drogi krajowej nr 8. Termin składania ofert to 6 października. W planach jest wybudowanie nowej szosy o parametrach drogi ruchu przyspieszonego o długości ok. 3 km.

- Budowa obwodnicy Szalejowa Górnego poprawi przepustowość drogi krajowej nr 8 na odcinku od Szczytnej do Kłodzka. Przede wszystkim jednak poprawi bezpieczeństwo mieszkańców – argumentują drogowcy z wrocławskiego oddziału GDDKiA. Wcześniejsze analiza wykazały, że zarówno pod względem finansowym, jak i społecznym zaprojektowanie obwodnicy Szalejowa Górnego będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem, niż modernizacja istniejącej krajowej ósemki - dodają.

Pierwsze decyzje odnośnie budowy obwodnicy Szalejowa Górnego zapadły w maju tego roku, kiedy minister infrastruktury podpisał aneks do Programu Inwestycji dla rozbudowy DK 8 na odcinku od Szczytnej do Kłodzka. W dokumencie ujęto wykonanie prac projektowych dla obwodnicy Szalejowa Górnego.

R.Piela

 

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy