Reklama

Sweet focie to nie molestowanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sweet focie to nie molestowanie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W grudniu ubiegłego roku troje ministrów wzięło na celownik bystrzycką fundację Euroweek – Szkoła Liderów. Do prokuratury wpłynęły 4 zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Trzy z nich prokuratura odrzuciła już po wstępnym rozpoznaniu.

W przypadku jednego postępowanie wyjaśniające jeszcze trwa. Chodzi o zawiadomienie, jakie złożyła dyrekcja szkoły podstawowej w Kowarach. Zgodnie z nim, obywatel Indonezji, który prowadził zajęcia jako wolontariusz, miał prezentować uczniom nieobyczajne zachowania (m.in. wkładania sobie butelki do ust i wykonywania nią posuwistych ruchów). Według relacji szkoły, dzieci z tego powodu opuściły zajęcia, a władze fundacji zignorowały zgłoszenie ich opiekuna. Adam Jaśnikowski, prezes fundacji Euroweek, twierdził i twierdzi, że fundacja padła ofiarą skrajnej manipulacji. O warsztatach językowych organizowanych przez jego fundację zrobiło się głośno pod koniec zeszłego roku. To wtedy Dariusz Matecki, radny Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecina, zarzucił bystrzyckiej fundacji, że podczas organizowanych szkoleń językowych dla dzieci i młodzieży z całej Polski dochodzi do zachowań nieobyczajnych ze strony obcokrajowców prowadzących te kursy. Szczeciński bloger swoje oskarżenie oparł na zdjęciach zamieszczanych przez uczestników językowych szkoleń na portalach społecznościowych. Na kilku z nich dziewczęta, robiąc sobie tak zwaną sweet focię, przytulają się do ciemnoskórych wolontariuszy. Sugestie szczecińskiego radnego postawiły na baczność troje ministrów: Annę Zalewską, Joachima Brudzińskiego i Zbigniewa Ziobro. Prokuratura w tych zawiadomieniach nie dopatrzyła się znamion przestępstwa. - EuroWeek działa od ponad 20 lat. Co roku, na obozach integracyjnych, gości ok. 30 tys. osób. Są to dzieci, młodzież, dorośli, a nawet seniorzy. Nigdy nie mieliśmy żadnego zgłoszenia od uczestników, że dzieje się coś złego – zapewnia Jaśnikowski. - Zwróciliśmy się do Ministerstwa Edukacji Narodowej z prośbą o przeprowadzenie kontroli. Kuratorium oświaty już taką kontrolę przeprowadziło. Nie wykazała żadnych nieprawidłowości – dodaje Jaśnikowski. Szkolenia Euroweek od wielu lat odbywają się m.in. w Międzygórzu, Różance, Długopolu-Zdroju, Długopolu Dolnym i Lądku-Zdroju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy