Reklama

Stronie Śląskie. Spotkanie Wielichowskiej z burmistrzem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fb - Monika Wielichowska

Stronie Śląskie. Spotkanie Wielichowskiej z burmistrzem - Zdjęcie główne

Monika Wielichowska na kolejnym spotkaniu w regionie. | foto Fb - Monika Wielichowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stronie Śląskie: Posłanka Monika Wielichowska spotkała się dzisiaj z burmistrzem Dariuszem Chromcem. Wizyta dotyczyła kilku spraw m.in. ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Góry Bialskie i Grupa Śnieżnika.

Stronie Śląskie. Do biura poselskiego Moniki Wielichowskiej zgłaszają się mieszkańcy i przedsiębiorcy z gmin Stronie Śląskie, Lądek Zdrój i Bystrzyca Kłodzka, którzy podnoszą temat związany z ustanowieniem planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Góry Bialskie i Grupa Śnieżnika, który ma obowiązywać przez kolejne 10 lat. Zdaniem wielu osób plan wprowadza ze sobą zadania ochronne, które ograniczą zrównoważony rozwój tego obszaru. 

Wielichowska zapewnia, że z pewnością zajmie się tym tematem. Jest ważny dla mieszkańców, przedsiębiorców, samorządowców i Stowarzyszenia Masywu Śnieżnika. Będzie interpelować w tej sprawie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Ministerstwa Środowiska i Klimatu. 

Z burmistrzem rozmawialiśmy o wsparciu Gminy dla uchodźców z Ukrainy. W Stroniu Śląskim obecnie przebywa około 400 osób. Rozmawialiśmy również o planach inwestycyjnych gminy z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. O udostępnieniu nowo odkrytych partii Jaskini Niedźwiedziej dla ruchu turystycznego, które zwiększyć może o 100 tysięcy rocznie ruch turystyczny i zadaniu polegającym na wykorzystaniu zasobów geotermalnych dla Gminy Stronie Śląskie
– informuje na portalu społecznościowym Monika Wielichowska

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy