Reklama

Stronie Śląskie. Pani Julia skończyła 100 lat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pani Julia ze Stronia Śląskiego skończyła 100 lat. A ilu stulatków mieszka obecnie na Dolnym Śląsku?

Pani Julia ze Stronia Śl. skończyła właśnie 100 lat. W związku z tymi wyjątkowymi urodzinami, mieszkankę odwiedził burmistrz Dariusz Chromiec.

Ilu stulatków mamy na Dolnym Śląsku?

Na Dolnym Śląsku mieszka obecnie 191 osób, które mają 100 i więcej lat. Wśród najstarszych Dolnoślązaków są 162 stulatki i 29 stulatków. Na terenie należącym do legnickiego oddziału ZUS mieszka 30 wiekowych seniorów, na terenie wałbrzyskiego 50 oraz wrocławskiego 111. Najstarszą mieszkanką naszego regionu jest pani Stanisława, która skończyła już 108 lat.

Świadczenie honorowe

Wraz z setnymi urodzinami seniorzy otrzymują specjalne, comiesięczne świadczenie honorowe. Wysokość tej „dodatkowej emerytury” jest różna. Wszystko zależy od tzw. kwoty bazowej, która obowiązuje w dniu ich setnych urodzin. Stanowi ona 100 proc. przeciętnego wynagrodzenia za rok poprzedni pomniejszonego o składki na ubezpieczenie społeczne. Jeszcze do końca lutego tego roku ta specjalna emerytura dodatkowo wynosi: 4512,41 zł brutto (3732,29 zł netto). Wysokość kwoty dla 100 latków jest ustalana każdego roku od marca do lutego, dlatego nie ma jeszcze informacji, jaka będzie nowa kwota od 1 marca tego roku. Rok wcześniej (2020) było to 4294,67 zł brutto a dwa lata temu 3 731,13 zł. brutto. 

 

𝑷𝒂𝒏𝒊 𝑱𝒖𝒍𝒊𝒊 𝒛̇𝒚𝒄𝒛𝒚𝒎𝒚 𝒌𝒐𝒍𝒆𝒋𝒏𝒚𝒄𝒉 lat 𝒘 𝒛𝒅𝒓𝒐𝒘𝒊𝒖 𝒊 𝒄𝒐𝒅𝒛𝒊𝒆𝒏𝒏𝒆𝒋 𝒓𝒂𝒅𝒐𝒔́𝒄𝒊💐💐💐💐

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy