Reklama

Stronie Śląskie. Nowy program Natura 2000 zablokuje rozwój gminy? Burmistrz organizuje spotkanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fb - Gmina Stronie Śląskie

Stronie Śląskie. Nowy program Natura 2000 zablokuje rozwój gminy? Burmistrz organizuje spotkanie - Zdjęcie główne

Nowy program Natura 2000 namiesza w gminie Stronie Śląskie? | foto Fb - Gmina Stronie Śląskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stronie Śląskie. Zdaniem burmistrza nowy program Natura 2000 zablokuje rozwój turystyczny gminy. W najbliższy piątek w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim odbędzie się spotkanie w tej sprawie. Na spotkaniu ma być obecny wiceminister Klimatu i Środowiska, Ireneusz Zyska.

Stronie Śląskie. Stronie Śląskie. W piątek, 22 kwietnia, o godz. 14:00 w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury odbędzie się spotkanie w sprawie nowego planu Natura 2000. 

Od 2019 r Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska realizuje zadanie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Góry Bialskie i Grupa Śnieżnika, oznaczony jako PLH020016. Jest to plan, który ma być zrealizowany do końca 2022 r.
- informuje gmina.

Plan ma obowiązywać przez następne lata. Zdaniem samorządowców uniemożliwi on rozwój turystyczny oraz gospodarczy na powierzchni ponad 200 km2. Nowy program Natura 2000 obejmuje teren gmin Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka oraz Lądek-Zdrój. 

W Gminie Stronie Śląskie z tego obszaru są wyłączone jedynie: miasto Stronie Śląskie, zabudowana część Stronia Wsi, Kamienicy, Starej Morawy (zalew i okolice) oraz teren ośrodka Czarnej Góry, a więc około 70% powierzchni Gminy to obszar ochronny
- czytam w komunikacie.

Wiceminister przyjedzie na spotkanie

Na spotkanie zostali zaproszeni: Małgorzata Golińska - Wiceminister w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Ireneusz Zyska - Wiceminister w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Grzegorz Macko – Wicemarszałek, Wojciech Rejman – Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Zbigniew Łopusiewicz – Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Maciej Awiżeń - Starosta Kłodzki, Renata Surma – Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej, Roman Kaczmarczyk – Burmistrz Lądka Zdroju, Radni Gminy Stronie Śląskie. 

Na sporkaniu ma pojawić się Ireneusz Zyska oraz wszyscy włodarze gmin. Przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu prawdopodobnie nie pojawi się na spotkaniu. 

Mieszkańcy podzieleni…

W spotkaniu udział mogą wziąć oczywiście wszyscy chętni mieszkańcy. Już teraz w internecie pojawiają się różne głosy na temat nowych planów. Część mieszkańców liczy, że nowy program Natura 2000 zablokuje możliwość budowy kolejnych apartamentowców. 

I może dzięki temu uda się zahamować patologię jaka się odbywa. Szklane domy jak z mordoru w Warszawie w górskich wsiach. A władze się cieszą, bo trochę podatku spłynie. A że kosztem zniszczenia krajobrazu, to bez znaczenia
- możemy przeczytać w komentarzach.

Priorytetem jest dalszy rozwój naszej miejscowości i regionu pod kątem turystycznym. Oczywiście w sposób zrównoważony, bez wielkich hoteli i blokowisk. Rozwój tras narciarskich czy rowerowych wzorem Czechów, małe pensjonaty czy domki
- pisze kolejny z mieszkańców. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy