Reklama

Kłodzko. Zostań strażakiem - straż pożarna szuka pracowników

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. KP PSP Kłodzko

Kłodzko. Zostań strażakiem - straż pożarna szuka pracowników - Zdjęcie główne

Kłodzko: Kłodzka straż pożarna zatrudni trzech strażaków. | foto Fot. KP PSP Kłodzko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Komenda Powiatowa Straży Pożarnej szuka pracowników na stanowisko związane z bezpośrednim udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Kłodzko. Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Kłodzku poszukuje trzech strażaków do jednostek ratowniczo-gaśniczych (JRG). Kandydaci poszukiwani są do pełnienia służby w JRG PSP Bystrzyca Kłodzka, JRG PSP Nowa Ruda oraz JRG PSP Kłodzko. Dokumenty można składać do 10 stycznia w sekretariacie kłodzkiej straży pożarnej przy ul. Traugutta 7.

Rekrutacja do PSP nie jest łatwa. Podzielona została na siedem etapów, obejmuje między innymi testy sprawnościowe oraz sprawdzian lęku wysokości.

Kto może zostać strażakiem - zawodowcem?

Kandydat do służby w Państwowej Straży Pożarnej musi spełniać następujące kryteria: posiadać obywatelstwo polskie, nie być karanym za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe, korzystać z pełni praw publicznych, posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe, posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej, posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (nie dotyczy kobiet).

Jak wygląda rekrutacja do straży pożarnej?

Wybrani kandydaci zaproszeni zostaną na testy sprawnościowe, które obejmują . podciąganie się na drążku, bieg po kopercie i próbę wydolnościową. Następnie kandydat musi przejść próbę wydolnościową, czyli bieg między dwoma liniami oddalonymi od siebie o 20 metrów w określonym w stale rosnącym tempie. Trzecim etapem jest sprawdzian braku lęku wysokości, a czwartym test z wiedzy, który składa się z 20 pytań zamkniętych i trwa 25 minut.

Po przejściu tych etapów rekrutacji, kandydaci zapraszani są na rozmowę kwalifikacyjną, a następnie muszą przejść testy zdolności fizycznej i psychologicznej do pełnienia służby w PSP. Na koniec komisja sporządza arkusz zbiorczej oceny kandydatów i przedkłada go wraz z arkuszami indywidualnych ocen kandydatów Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.


Przeczytaj również:

 

autor: Zuza K. Wolska / info: KP PSP Kłodzko

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy