Reklama

Straż miejska – reaktywacja

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Straż miejska – reaktywacja - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy po 7 latach przerwy do Bystrzycy Kłodzkiej powróci straż miejska? Janusz Gałan, przewodniczący komisji budżetu i finansów, mówi, że tak.

Straż miejska działała w Bystrzycy Kłodzkiej do końca 2012 roku. Wszystko wskazuje na to, że już w maju przyszłego roku granatowi wrócą na ulice gminy. Gorącym orędownikiem przywrócenia tej formacji do życia jest radny Janusz Gałan, przewodniczący komisji budżetu i finansów. Bystrzyccy samorządowcy chcą powołać 2- 3-osobową straż, która będzie przede wszystkim reagować na zanieczyszczanie środowiska, łamanie przepisów o ruchu drogowym, w tym parkowanie pojazdów w miejscach niedozwolonych oraz zakłócanie ładu i bezpieczeństwa. Aktualnie trwają prace komisji finansów, aby wygospodarować potrzebne na powołanie i utrzymanie straży pieniądze w budżecie na 2020 rok. W powiecie kłodzkim swoich strażników miejskich ma w Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Lądek-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Radków, Nowa Ruda i Stronie Śląskie. JANUSZ GAŁAN radny Bystrzycy Kłodzkiej Gminie przybywa zadań. Chodzi m.in. o sprawy porządkowe. Coraz częściej będzie też zachodziła konieczność kontrolowania i egzekwowania spraw związanych z ochroną środowiska, np. smogiem. Chodzi także o sprawy związane z ruchem drogowym i parkowaniem, szczególnie teraz kiedy Urząd Miasta przeniesie się do ratusza. Obecnie nikt się tym nie zajmuje, bo policja nie podejmuje spraw o mniejszym znaczeniu, np. nie dyscyplinuje właścicieli psów w zakresie ciążących na nich obowiązkach sprzątania po czworonogach. Straż miejska mogłaby zacząć pracować w przyszłym roku. Po przeszkoleniu strażnicy wyszliby na ulice w maju. Mamy dla nich przygotowane pomieszczenia w centrum.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy