Straż Graniczna. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kłodzku zatrzymali czterech cudzoziemców. Spośród nich dwóch naruszyło procedurę uzyskania zgody na czasowy pobyt w Polsce, jeden przekroczył termin swojego pobytu, a ostatni nie podporządkował się decyzji nakazującej mu opuszczenie kraju.
Filipińczycy jadący do Czech
W piątek, 9 lutego, patrolując powiat ząbkowicki, funkcjonariusze SG poddali kontroli autokar zmierzający do Czech. W wyniku legitymowania pasażerów zatrzymano dwóch obywateli Filipin, którzy, mimo trwającej procedury uzyskania zgody na czasowy pobyt w Polsce, zdecydowali się wyjechać do Francji, ignorując nieuregulowane jeszcze kwestie formalne.Za naruszenie przepisów pobytowych wydano decyzje zobowiązujące ich do powrotu w ciągu najbliższych 30 dni, a także nałożono na nich półroczny zakaz wjazdu do państw strefy Schengen.
Peruwiańczyk bez ważnych papierów
W sobotę, 10 lutego, podczas czynności służbowych w okolicach dworca kolejowego w Kudowie-Zdroju, zatrzymali obywatela Peru, który przekroczył termin swojego pobytu na terenie państw Schengen. Wobec Peruwiańczyka wydano decyzję nakazującą mu opuszczenie Polski w ciągu 8 dni. Przez kolejne pół roku cudzoziemiec nie będzie również uprawniony do ponownego wjazdu do Polski oraz innych krajów strefy Schengen.
Obywatel Mołdawii wpadł na granicy
W niedzielę, 11 lutego, konsekwencje nielegalnego pobytu w Polsce ponosił obywatel Mołdawii, który został zatrzymany przez strażników granicznych z Kłodzka po przekroczeniu granicy z Czechami. Kontrola legalności pobytu ujawniła, że służby czeskie wydały decyzję nakazującą mu powrót do kraju pochodzenia.Cudzoziemiec nielegalnie przekroczył granicę czesko-polską, nie będąc w posiadaniu wymaganych dokumentów uprawniających go do wjazdu i pobytu w Polsce. Po zakończeniu procedur służbowych obywatel Mołdawii zostanie przekazany w ramach readmisji czeskim służbom.
Przeczytaj również: Zabiła nożem konkubenta. Była tak pijana, że niczego nie pamięta
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.