Reklama

Straż Graniczna Kłodzko. Pracodawca winny naruszeniom przepisów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Redakcji

Straż Graniczna Kłodzko. Pracodawca winny naruszeniom przepisów - Zdjęcie główne

Straż Graniczna Kłodzko: 13 cudzoziemców otrzymało decyzję o opuszczeniu Polski. | foto Archiwum Redakcji

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kłodzku przeprowadzili kontrolę zatrudniania cudzoziemców w firmie zajmującej się udostępnieniem pracowników. Skontrolowano pracę 124 cudzoziemców i ujawniono, aż 204 nieprawidłowości, których dopuścił się nierzetelny pracodawca

Straż Graniczna w Kłodzku.W firmie działającej w powiecie oławskim funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka skontrolowali dokumenty 124 obywateli Ukrainy oraz 3 obywateli Białorusi. 

Wobec 91 cudzoziemców stwierdzono naruszenia w zakresie wykonywania pracy i powierzania wykonywania pracy. Dotyczyły one w szczególności wykonywania pracy bez odpowiedniego zezwolenia na pracę oraz powierzania pracy na innych warunkach, niż określone w zezwoleniach na pracę
- informuje Nadodrzański oddział SG. 

W trakcie kontroli stwierdzono również 101 przypadków niedopełnienia przez pracodawcę obowiązku pisemnego powiadomienia właściwego powiatowego urzędu pracy o podjęciu pracy oraz niepodjęciu pracy przez cudzoziemców i 12 przypadków niedopełnienia obowiązku powiadomienia organu wydającego zezwolenie na pracę o przerwaniu pracy, podjęciu pracy lub zakończeniu pracy przez cudzoziemców w określonym terminie.

Nieprawidłowości, poza konsekwencjami za popełnione wykroczenia wobec cudzoziemców, skutkowały także wydaniem 13 cudzoziemcom decyzji, na podstawie których, w określonym terminie będą musieli wyjechać z Polski. W piątek Straż Graniczna skierowała do sądu wniosek o ukaranie nierzetelnego pracodawcy. Grozi mu wysoka kara grzywny - nawet 30 tys. złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy