Reklama

Strajk Kobiet: Radni powiatu kłodzkiego murem za kobietami

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni powiatu kłodzkiego podpisują się pod oświadczeniem. Nie zgadzają się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wielu samorządowców z całej Polski nie zgadza się z polityką rządzących. Komu nie podobają się słowa poparcia?

Strajk Kobiet w powiecie kłodzkim. Oświadczenie organizacji Samorządy Dla Polski, w którym radni wyrażają swoje poparcie wobec kobiet, podpisało już 108 samorządowców z całej Polski, w tym 17 radnych z powiatu kłodzkiego. Samorządowcy zarzucają państwowej władzy niszczenie wspólnot narodowych i łamanie praw człowieka. Deklarują solidarność z protestującymi kobietami i brak zgody na skazywanie ich na tortury. 

 

Zobacz, co piszemy o stanowisku sejmiku dolnośląskiego w sprawie Strajku Kobiet: 

 

Kobiety, jesteśmy z Wami!

- Polskie kobiety chcą i mają prawo żyć godnie i decydować o sobie. Kobiety potrafią budować, potrafią działać ponad podziałami, ale potrafią także niezłomnie walczyć o swoje prawa. Dziś wszyscy jesteśmy kobietami - mówią radni. 

 

Oświadczenie podpisali: 

1. Maciej Awiżeń

2. Waldemar Bicz

3. Michał Cisakowski

4. Robert Duma

5. Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk

6. Małgorzata Kanecka

7. Grzegorz Kuzak

8. Adam Łącki

9. Zbigniew Łopusiewicz

10. Piotr Marchewka

11. Marek Mazurkiewicz

12. Ryszard Niebieszczański

13. Anita Piszko

14. Jarosław Przybył

15. Ewelina Ptak

16. Renata Wolan Niemczyk

17. Tadeusz Zieliński

 

Strajk Kobiet nie wszystkim się podoba 

Radna powiatu kłodzkiego Krystyna Śliwińska z PiS ma odmienne zdanie. Zapytana, czy też podpisałaby oświadczenie, odpowiada. - Proszę nie żartować. Jako funkcjonariusz publiczny jestem zobowiązana do przestrzegania konstytucji - podkreśla. Wyrok TK nie mógł być inny, jak tylko stwierdzający, że obowiązująca od 1993 r. ustawa jest niezgodna z konstytucją, która wyraźnie mówi, że Reczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. To, że ludzie myślący złożyli pod tym oświadczeniem podpis to jest kuriozum - komentuje radna. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy