Reklama

Strajk Kobiet Kłodzko: Policja wzywa na przesłuchania

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

Strajk Kobiet Kłodzko: Policja wzywa na przesłuchania - Zdjęcie główne

Strajk Kobiet w Kłodzku - Kobiety przesłuchiwane na komendzie policji | foto Fot. Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strajk Kobiet Kłodzko i okolice: Uczestnicy Strajku Kobiet zostali wezwani na komendę policji. Służby przesłuchują osoby, które uczestniczyły w przemarszach przez ulice Kłodzka.

Strajk Kobiet Kłodzko. Uczestnicy przemarszów w ostatnich dniach byli spisywani przez kłodzką policję. Dostali także wezwania na komendę w celu złożenia wyjaśnień. Przesłuchania miały odbywać się przez kilka dni. 

Wezwania na komendę

23, 24 i 26 listopada na komendzie policji w Kłodzku przesłuchiwane były kobiety, które brały udział w Strajku Kobiet. Jako powód wezwania policja wyznaczyła między innymi naruszenie przepisów porządkowych - Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany - tak brzmi treść artykułu 54. z kodeksu wykroczeń. 

 Strajk Kobiet Kłodzko policja wzywa na przesłuchania

Fot. Strajk Kobiet Kłodzko i powiat

 

Strajk Kobiet Kłodzko 

Kobiety i mężczyźni z powiatu kłodzkiego od kilku tygodni protestują przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Z początku protesty przebiegały w pokojowej atmosferze nie tylko ze strony uczestników, ale także ze strony policji. Uczestniczący nie wspominali o żadnych interwencjach kłodzkich policjantów. Jednak kilka dni temu, jedna z przedstawicielek kłodzkiego Strajku Kobiet, Małgorzata Musiałek, poinformowała, że sytuacja zmieniła się. W ciągu ostatniego tygodnia policja kilka razy spisywała i legitymowała zebranych na strajkach mieszkańców kłodzka i okolic. 

 

Organizatorki strajku

- Wolność obywatelska kobiet i ich sojuszników w Polsce jest coraz bardziej ograniczana. Represje ze strony policji i służb partii rządzącej to dodatkowe kopnięcia, których chciałybyśmy i chcielibyśmy uniknąć. Skoro jednak oni kopią (a gdzieniegdzie używają pałek), to zdecydowanie łatwiej stawić opór tym ciosom na stojąco, a nie na kolanach z pochyloną pokornie głową. Dlatego musimy stać. I będziemy stać - zapowiadają przedstawicielki Strajku Kobiet w Kłodzku. 

 

O najnowszych informacjach w sprawie będziemy informować na bieżąco. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy