Reklama

Stacja Kłodzko Miasto pozostanie bez poczekalni? Starosta apeluje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. PKP S.A.

Stacja Kłodzko Miasto pozostanie bez poczekalni? Starosta apeluje  - Zdjęcie główne

Stacja Kłodzko Miasto została oddana do użytku na początku lutego | foto Fot. PKP S.A.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stacja Kłodzko Miasto została oddana do użytku po gruntownej przebudowie. Zabrakło jednak poczekalni dla podróżnych. Czy uda się to zmienić?

Stacja Kłodzko Miasto zdecydowanie usprawni ruch kolejowy dla mieszkańców powiatu kłodzkiego. Jednak nie mają oni możliwości skorzystać na niej z poczekalni. 

 

Zabrakło najważniejszego

Przystanek Kłodzko Miasto został oficjalnie przekształcony w stację. Pojawiły się nowe perony, windy z myślą o niepełnosprawnych, wiaty, oświetlenie oraz gabloty. Zabrakło jednak podstawowego punktu - poczekalni z toaletami dla podróżnych. Jedyne miejsce, w którym podróżujący mogą oczekiwać na pociąg to ławki. Nie jest to komfortowe rozwiązanie. Starosta kłodzki Maciej Awiżeń napisał w tej sprawie list do prezesa zarządu PKP. Jak się okazuje, brak poczekalni to nie jedyny problem, z którym mogą borykać się mieszkańcy powiatu. O co apeluje starosta? 

 

Stacja Kłodzko Miasto pozostanie bez poczekalni? Starosta apeluje

Poczekalni nie ma, a kasa będzie zlikwidowana 

Maciej Awiżeń w liście do Krzysztofa Mamińskiego podkreślił przede wszystkim, jak ważnym obiektem obsługi ruchu pasażerskiego jest Stacja Kłodzko Miasto. Na stacji zabrakło poczekalni z toaletą, jak również kasy biletowej. W klimatyzowanej i ogrzewanej poczekalni pasażerowie mogliby schronić się przed pogodą zarówno latem jak i zimą. Wiaty peronowe są na nasypie kolejowym, a więc ciągle panują tam przeciągi. Kolejnym problemem, który poruszył starosta jest planowane zamknięcie kasy biletowej na dworcu Kłodzko Główne. Kłodzko jako miasto powiatowe powinno móc zapewnić pasażerom stały i wygodny dostęp do zakupu biletów oraz obsługi. Przywrócenie poczekalni i pozostawienie kasy biletowej na Kłodzku Głównym to dwie najistotniejsze sprawy, które znacząco wpływają na komfort podróżnych z naszego regionu i odwiedzających nas turystów. W podpisanym jakiś czas temu liście intencyjnym, PKP wyraziło chęć współpracy przy budowie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Kłodzku. Na dniach zapewne dowiemy się, czy spółka w ogóle planuje jeszcze dalszą współpracę z Powiatem Kłodzkim i jaka będzie decyzja w sprawie wymienionych postulatów. 

Natalia Kołodziej, inf. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy