Reklama

Skowroński, Wolski: Odchodzimy z Ruchu Palikota

Opublikowano: śr, 26 cze 2013 14:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości  Kłodzcy działacze Ruchu Palikota odchodzą z partii. Przeczytaj dlaczego. 


Kłodzcy działacze Ruchu Palikota odchodzą z partii. Przeczytaj dlaczego.

Warto wiedzieć czego się oczekuje od polityków i polityki. W czasach kryzysu, gdy większość społeczeństwa oczekuje przedefiniowania pewnych procesów (np. podejścia do gospodarki, czy też problemów społecznych) wchodzenie do  nowego ale „niedefiniowalnego” koktajlu politycznego jakim jest  EU+ jest swoistym  przekroczeniem  Rubikonu.  Uważamy , że nie ma sensu poddawać się klonowaniu politycznemu w mentalnie mętnym nurcie politycznym - choćby z solidnymi wysepkami w nim.

Dlatego też, dzisiaj  z grupą przyjaciół wracamy na twardy, polityczny grunt.  Wracamy z dalekiej podróży. W Ruchu Palikota nie było nas  mentalnie od dłuższego czasu, oficjalnie zrezygnowaliśmy dzisiaj. Mimo tego, że początkowo RP i EU+ dawały nadzieję na zmiany na  politycznej scenie w naszym kraju.

Stawiamy za to śmiałą tezę.  Polacy i Polki nie kupią tego rozdania do złudzenia przypominającego koktajl Platformy Obywatelskiej tylko, że ze zmianą personalną: ze środka na delikatne polityczne lewo. Ludzie „nie kupują” już atrap. Stać nas tylko na oryginały i solidne urządzenia - bo nadal niestety jesteśmy biedni. Szkoda naszego czasu. Nie stać nas na  rozrzutność i jego marnotrawstwo.

Oczekiwania społeczne są zgoła inne. Nie jest to wspólna waluta, czy związki partnerskie lub legalizacja niektórych używek!

Szalejące bezrobocie, to katastrofa systemu. Opieka zdrowotna. to katastrofa zaufania publicznego. Szkolnictwo, to brak perspektyw. Koszty pracy, to rabunek w biały dzień. Uproszczenie podatków, to wymóg dzisiejszych czasów. Uproszczenie i egzekucja prawa, to świadomość bezpieczeństwa. Przyspieszenie decyzji administracyjnych, to oszczędność naszego czasu. Odpowiedzialność za słowo w polityce, to powaga naszych reprezentantów. Oto niektóre z nich.

Co mamy w zamian? Wszyscy wiemy kto, jak i kiedy,  komu i w jakim stylu dokłada. Czym nas karmi.

Nie można w nieskończoność obserwować słupków poparcia społecznego, nie można nie podejmować ryzyka decyzyjnego (to jedni), nie można zajmować się homo i używkami, klerem i  wiecznym cyrkiem (to drudzy). Nie można odwoływać się wiecznie do historii banalizując przekaz publiczny (to następni). Nie można uprawiać polityki frakcyjnej (jeszcze inni). Nie można nie dostrzegać tej patologii. To my!

Solidaryzujemy się zawsze z racjonalnym stanowiskiem. Będziemy nadal służyć lokalnemu społeczeństwu jako asystenci poseł Haliny Szymiec – Raczyńskiej. Będziemy interpelować w Państwa sprawach i w miarę możliwości je rozwiązywać. Nadal będziemy współpracować z samorządami w celu poprawy jakości naszego życia. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.


Ryszard Wiktor Skowroński

Bartłomiej Wolski

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy