Reklama

Skowroński: Pociąg ruszył

Opublikowano: czw, 7 mar 2013 06:06
Autor:

Skowroński: Pociąg ruszył - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzki Ruch Palikota o Europa Plus.


Sprawdź, co szef miejskiego Ruchu Palikota napisał o bloku Europa Plus.

Każdy laik wie, że funkcjonowanie w polityce wymaga dużej determinacji. Takiego szczególnego samozaparcia, które pozwala ufać w sukces polityczny.

Dla jednych celem jest stanowisko, funkcyjność, a dla drugich idea naprawiania rzeczywistości oraz idea budowania pomników za politycznego życia. Lub wszystkie te napędy życiowe razem.

Nie czuję się z racji swojej pozycji w łańcuchu politycznej hierarchii, kimś kto będzie autorytetem dla Państwa w kreowaniu naszego świata, ale pozwolę sobie wyjaśnić cokolwiek i zajmę stanowisko w sprawie nowego bytu jakim jest Europa Plus.

Uciekając od nich rozbijmy najpierw  kilka mitów, rozwiejmy wątpliwości piętnując pobożne życzenia w ekspresowym tempie produkowane przez wszystkie zagrożone strony gry politycznej w  naszym kraju.

Europę Plus tworzą osoby, które tak naprawdę nic nie muszą w życiu doczesnym.

Zatem gdzie tu motywacja – zapyta ktoś, co jest powodem, że komuś się chce nas zbawiać? To kwestia charakteru, tego politycznego i tego czegoś co jest zespołem cech nabytych pozwalających na percypowanie otoczenia w sposób analityczny. Swoista forma aktywności społecznej jaką jest polityka wymusza na nas niekiedy - ewoluowanie poglądowe.

Dzisiaj wygląda na to, że w Polsce wiele spraw jest rozwiązywanych nie tak jak powinno, wygląda na to Drodzy Państwo, że w Polsce „system”  nie sprawdza się, system wymaga przedefiniowania. To proste - zebrała się grupa doświadczonych polityków, osób które mają coś do zaproponowania społeczeństwu. To ludzie z dorobkiem, osoby merytoryczne, ludzie nie poddający się wykluczeniom.

Powie ktoś „ale standardy”! Czy to, aby nie rozdmuchiwane w nieskończoność tematy zastępcze ubrane w dopasowane kryteria ocen – norm elastycznych?

Każdy ma gorsze i lepsze chwile w życiu. Ja wiem, że od polityka wymaga się wyższych standardów. Ok.

Ale powinna interesować nas oferta, a nie rozpamiętywanie potknięć uwypuklanych przez media głównego nurtu. I to w nieskończoność. Nuda.

Powinniśmy używać szarych komórek przede wszystkim, a  do celów poznawczych to już obowiązkowo!

Jakie są fakty?

Aleksander Kwaśniewski buduje ofertę centrolewicową z elementami liberalnymi.

W którą stronę pójdą przesunięcia ideowe pokaże deklaracja programowa, która obecnie jest konstruowana. Kilka osób z politycznego świecznika przygląda się tej inicjatywie, kilka nieśmiało deklaruje przystąpienie, inne mówią otwarcie, że nie interesuje je  Live Aid, a seria koncertów z uwieńczeniem jakim są wybory do polskiego parlamentu w 2015 roku.

Dlatego w okręgach wyborczych powstają jak grzyby po deszczu kluby środowiskowe EU+. Odbiór społeczny jest bardzo pozytywny o czym świadczą pełne sale na spotkaniach  z Siwcem i Palikotem.

No i argument koronny Drodzy Państwo. Zauważcie jak w ostatnim czasie w mediach nasiliła się gimnastyka tendencyjna, zniechęcająca do ojców założycieli oraz nowego dziecka na politycznej mapie Polski.

O czym to świadczy?

O bólu głowy wielu „zagrożonych” środowisk. Nic nie robienie łatwo wchodzi w krew w tym kraju. Zwróćcie uwagę na Platformę. Jak ta partia nieudolnej władzy, w razie zagrożeń  szybko konsoliduje się wokół strategii życiowego przetrwania jaką daje im uprawiana polityka.

Zatem poczekajmy z ocenami do oferty programowej. Ten pociąg już ruszył .

 

Ryszard Wiktor Skowroński

(Klub EU+, OW2 RP)

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy