Reklama

Seniorzy z kijkami

Opublikowano: śr, 7 paź 2015 10:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek, 2 października w Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych w Starym Wielisławiu dzień minął pod hasłem „Aktywny senior może wszystko”

Gościem 4 Europejskiego Święta Seniora był Wójt Gminy Kłodzko pan Stanisław Longawa, który skierował do seniorów wiele ciepłych słów oraz życzeń. Między innymi, aby aktywność nigdy ich nie opuszczała, a instytucje kultury zapewniały jeszcze więcej różnorodności. Na początek organizatorzy zaprosili seniorów oraz ich wnuki w każdym wieku na spotkanie z mistrzem nordic walking panem Mariuszem Nowakiem. Trening na pobliskim boisku sportowym oraz osobista zachęta pana Mariusza ożywiły towarzystwo i zaostrzyły apetyty na pyszne kiełbaski z grilla. Po treningu wysłuchano pogadanki dotyczącej bezpieczeństwa seniorów, przeprowadzonej przez dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Podczas świętowania nie zabrakło akcentu jubileuszowego. Bibliotekarka Małgorzata Kłonowska czytała wiersze z tomiku „Moja biblioteka”, wydanego z okazji 60-lecia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko 1955-2015. Na stronie 26 można zaznajomić się z treścią wiersza pt. „Ciągle szukamy”, autorstwa stałej czytelniczki ze Starego Wielisławia. Brzmi on następująco: Już pan Rej dawno twierdzi - iż Polacy nie gęsi też swój język mają nie dziwcie się więc temu, że Wielisławianie do biblioteki chętnie podążają Mali – duzi młodzi – starzy i przedszkolak z mamusią przychodzi kolorowy książki świat już od pieluch malucha uwodzi Nasze babcie choć +60 mają w wirtualny świat z uporem uciekają Nie chcą siedzieć za piecem drutami bez końca przebierać wolą serwować w Internecie żeby zadowolić pana Reja I tak wszyscy się staramy Bo mądrości i wiedzy ciągle szukamy i szukamy Pomiędzy poszczególnymi atrakcjami serwowano okazały tort z napisem „Europejski Dzień Seniora” wypieczony przez Przedsiębiorstwo Piekarniczo-Cukiernicze Machela oraz pyszne ciasta według receptur pań Ewy, Halinki i Kazimiery. Przez cały czas bibliotekarka Agata Maślanka zapraszała do interaktywnego kącika do korzystania z różnorodnych aplikacji i narzędzi w ramach realizowanego projektu „Master tablet w bibliotece”. Zabawa z aktorami Teatru „Maska” z Krakowa była niewątpliwie „gwoździem” programu i sprawiła wszystkim wiele radości, tym bardziej, że okazało się, iż wśród zaproszonych byli również wychowankowie Domu Dziecka z Kłodzka. Na parkiecie w rytmach „jedzie pociąg” zauważyć można było pana Wójta, panią Mariolę Huzar – dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko oraz panie seniorki. Na zakończenie święta miał miejsce koncert – bukiet muzyczny lokalnego zespołu „Śpiewanki z łapanki”, w którym swoje emocje „wyśpiewuje” miejscowa pani radna i sołtys Marta Brogowska. Sponsorami tego wydarzenia byli PPC Machela z siedzibą w Jaszkowej Dolnej, Firma Handlowo-Usługowa Edyta Sutor w Gorzuchowie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Stary Wielisław oraz Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko. Dziękujemy. Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy