Reklama

Ostre cięcia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ostre cięcia - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sejm obniżył wynagrodzenia parlamentarzystów o 20 proc. Za odebraniem sobie pieniędzy głosowało 240 posłów. PiS zapowiada, że teraz obniży pensje wójtom, burmistrzom i prezydentom miast.

Zawodowi posłowie otrzymują co miesiąc 10.020 zł brutto. Parlamentarzyści zawodowi i niezawodowi mogą także liczyć na dietę (zwolnioną z podatku) w wysokości 2505 zł miesięcznie. Jeśli ustawa przyjęta przez Sejm wejdzie w życie stracą miesięcznie 2 tys. zł. Oznacza to, że zawodowi posłowie będą otrzymywać miesięcznie nie 10 tys. zł, a 8 tys. zł brutto plus 2.505 zł diety. Wprowadzone zmiany to efekt decyzji prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński zdecydował, że posłowie będą zarabiać mniej, po tym jak wybuchła afera z rządowymi premiami. Obniżenie wynagrodzenia posłom to pierwszy krok. Partia rządząca przygotowuje kolejny projekt. Tym razem chodzi o zmniejszenie wynagrodzeń samorządowcom. Im też PiS chce obniżyć pensje o 20 proc. Jeśli wejdą w życie to burmistrzowie i wójtowie będą zarabiać od 5,4 do 6,5 tys. zł na rękę. Dziś wynagrodzenie wójta (burmistrza, prezydenta miasta) ustala rada gminy w uchwale. Ich maksymalne wynagrodzenie nie może być jednak większe niż 7-krotność kwoty bazowej. Dziś to 1.789 zł. Oznacza to, że maksymalna miesięczna pensja to 12,5 tys. zł brutto (ok. 8.700 zł na rękę).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy