Reklama

SCM z perłą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju otrzymało perłę w kategorii innowacyjność i nowoczesne technologie w medycynie.

SCM działa w formie spółki akcyjnej, co stworzyło możliwości dynamicznego rozwoju, rozszerzania zakresu prowadzonej działalności medycznej, nadążającej za zmieniającymi się potrzebami zdrowotnymi społeczeństwa. Dynamiczny rozwój szpitala to nie tylko rozszerzanie zakresu rodzajów świadczeń medycznych dla pacjentów, ale też prowadzone inwestycje, w tym zakupy sprzętu medycznego, które wpływają na jakość udzielanych świadczeń, potwierdzanych prowadzonymi corocznie badaniami poziomu satysfakcji pacjentów oraz licznymi certyfikatami i wyróżnieniami. Szpital uzyskał m.in. certyfikat „Czyste leczenie - czysty szpital”, Certyfikat Akredytacyjny nadawany przez Ministra Zdrowia. Jedną z ważniejszych inwestycji jest wybudowanie nadziemnego lądowiska dla śmigłowców ratunkowych, które zdecydowanie usprawniło możliwości organizowania bezpiecznego i szybkiego transportu medycznego pacjentów w stanach zagrożenia życia, w sytuacjach gdy wymagany jest natychmiastowy transport do innych ośrodków medycznych. Łącznie w latach 2012-2017 zakupiono sprzęt medyczny za ponad 8 mln zł. Wyposażanie szpitala w coraz to nowszy sprzęt medyczny np. rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, mammograf, aparat rtg, aparat OCT, histeroskop, videokolonoskop, artroskop, kolonoskop, zestaw endoskopowy, bronchofiberoskop, pompy infuzyjne, kardiomonitory, kompleksowe wyposażenie pracowni hemodynamiki, umożliwia utrzymywanie jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych na coraz wyższym poziomie zwiększając tym samym nie tylko zakres udzielanych świadczeń ale przede wszystkim zwiększając bezpieczeństwo medyczne pacjentów i personelu. Jednym z takich działań jest kolejna zakończona inwestycja - uruchomienie w 2018 r. hybrydowej sali operacyjnej oraz nowoczesnej sali cytostatyków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy