Reklama

Ruch Palikota: Zlikwidować Straż Miejską. Nasz projekt nie ma szans

Opublikowano: pon, 18 mar 2013 19:11
Autor:

Ruch Palikota: Zlikwidować Straż Miejską. Nasz projekt nie ma szans - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przeczytaj apel Ruchu Palikota. Co o nim sądzisz?


Kłodzki Ruch Palikota chce likwidacji Straży Miejskiej

Co ciekawe nie widzi szans na realizację swoich postulatów

Apel o likwidację Straży Miejskiej przesłał na [email protected] w imieniu powiatowego Ruchu Palikota Zygmunt Jakubczyk, były poseł i inicjator referendum w Kłodzku. Czytamy w nim m.in. "Zarząd Klubu Powiatowego Ruchu Palikota w Kłodzku wniósł do Rady Miejskiej w Kłodzku projekt uchwały w sprawie likwidacji jednostki budżetowej pod nazwą Straż Miejska w Kłodzku (...) zdajemy sobie sprawę z tego, że zarówno obecny układ rządzący, jak i wskazane uwarunkowania nie dają szansy powodzenia na realizację wniesionej inicjatyw".

RP chce więc zmienić status miasta, tak aby mieszkańcy mogli wnosić projekty uchwały na sesje Rady Miasta. Członkowie partii przywołują Dzierżoniów, który wprowadził podobne zapisy.

Treść apelu:

Kłodzko, dnia 18 marca 2013 r.

 

Szanowny Pan

Burmistrz Miasta Kłodzka

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kłodzku

Zarząd Klubu Powiatowego Ruchu Palikota w Kłodzku wniósł do Rady Miejskiej w Kłodzku projekt uchwały w sprawie likwidacji jednostki budżetowej pod nazwą Straż Miejska w Kłodzku.

Mając świadomość obecnych uwarunkowań politycznych, jak i prawnych w pełni zdajemy sobie sprawę z tego, że zarówno obecny układ rządzący, jak i wskazane uwarunkowania nie dają szansy powodzenia na realizację wniesionej inicjatywy. Zasadniczym powodem tego stanu rzeczy jest brak możliwości bezpośredniej partycypacji obywatela w podejmowaniu decyzji w sprawach istotnych dla społeczności lokalnej .Statut Miasta Kłodzka w przeciwieństwie do wielu miast w Polsce nie przewiduje możliwości wnoszenia projektów uchwał poprzez inicjatywę obywatelską. Chcielibyśmy ten stan rzeczy zmienić.

Stoimy na stanowisku, że w obecnej dobie i na tym etapie świadomości społecznej, zachodzi wręcz konieczność tworzenia podwaliny dla budowy społeczeństwa obywatelskiego. Bez wątpienia szansę taką stwarza wprowadzenie zmiany w Statucie Miasta, dająca możliwość wnoszenia projektu uchwały przez grupę mieszkańców.

Tą drogą apelujemy do wszystkich czynników społecznych, politycznych oraz przedstawicieli władz samorządu kłodzkiego, a także radnych w Radzie Miejskiej w Kłodzku:

Podejmijcie inicjatywę wprowadzenia zmian w Statucie Miasta, urzeczywistniającą ideę społeczeństwa obywatelskiego, poprzez wprowadzenie procedury inicjatywy uchwałodawczej realizowanej na wniosek mieszkańców Miasta Kłodzka. Za przykład takiej inicjatywy służyć mogą regulacje zawarte w § 58 Statutu Miasta Dzierżoniowa.

 

Zarząd Klubu Powiatowego

Ruchu Palikota w Kłodzku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy